Hoppa till sidans innehåll

Spelschema och resultat säsongen 2018-2019


Lag serie

Matcherna spelas mellan kl 18:30-20:30   Singel Serie   Spelas efter lagmatcherna  
  02-okt Resultat        
  Stora Enso-Nätrullarna 5-0        
  Brunskogs-BT Kanon 4-1        
  Team 56-Stamford

4-1

       
  B&W-Team Kicks 5-0        
  09-okt Resultat   Resultat   Resultat
  Stora Enso-BT Kanon 5-0 Peder-Anders 3-0 Peder-Mikael 3-0
  Brunskogs-Nätrullarna 3-2 Mats-Göte-Mikael 3-0 Mats-Göte-Anders 3-0
  Team 56-B&W 4-1 Leif-Jörgen 3-1 Leif-Björn 3-1
  Stamford-Team Kicks 4-1 Gunnar-Björn 3-1 Gunnar-Jörgen 3-0
  16-okt Resultat        
  Stora Enso-Stamford 5-0        
  Brunskogs-B&W 4-1        
  Team 56-Nätrullarna 3-2        
  BT Kanon-Team Kicks 5-0        
  23-okt Resultat   Resultat   Resultat
  Stora Enso-B&W 5-0 Peder-Jörgen 3-0 Peder-Björn 3-1
  Brunskogs-Stamford 4-1 Mats-Göte-Björn 3-1 Mats-Göte-Jörgen 3-1
  Team 56-BT Kanon 5-0 Leif-Anders 3-0 Leif-Mikael 3-1
  Nätrullarna-Team Kicks 3-2 Gunnar-Mikael 3-0 Gunnar-Anders 3-0
  30-okt Resultat        
  Stora Enso-Team 56 2-3        
  Stamford-BT Kanon 3-2        
  Nätrullarna-B&W 1-4        
  Brunskogs-Team Kicks 5-0        
  06-nov Resultat   Resultat   Resultat
  Stora Enso-Brunskogs 5-0 Peder-Gunnar 2-3 Peder-Leif

3-1

  B&W-BT Kanon 3-2 Mats-Göte-Leif 3-1 Mats-Göte-Gunnar 3-0
  Nätrullarna-Stamford 0-5 Björn-Anders 3-0 Björn-Mikael 3-1
  Team 56-Team Kicks 5-0 Jörgen-Mikael 3-2 Jörgen-Anders 3-0
  13-nov Resultat        
  Brunskogs-Team 56 2-3        
  B&W-Stamford 3-2        
  BT Kanon-Nätrullarna 5-0        
  Stora Enso-Team Kicks 5-0        
  20-nov Resultat   Resultat   Resultat
  Nätrullarna-Stora Enso 0-5 Peder-Mats-Göte 1-3 Anders-Peder 0-3
  BT Kanon-Brunskogs 2-3 Leif-Gunnar 3-0 Mikael-Mats-Göte 0-3
  Stamford-Team 56 1-4 Björn-Jörgen 3-1 Jörgen-Leif 2-3
  Team Kicks-B&W 0-5 Mikael-Anders 1-3 Björn-Gunnar 1-3
  27-nov Resultat        
  BT Kanon-Stora Enso 0-5        
  Nätrullarna-Brunskogs 1-4        
  B&W-Team 56 2-3        
  Team Kicks-Stamford 0-5        
  04-dec Resultat   Resultat   Resultat
  Stamford-Stora Enso 0-5 Mikael-Peder 0-3 Jörgen-Peder 1-3
  B&W-Brunskogs 2-3 Anders-Mats-Göte 0-3 Björn-Mats-Göte 2-3
  Nätrullarna-Team 56 0-5 Björn-Leif 1-3 Anders-Leif 0-3
  Team Kicks-BT Kanon 1-4 Jörgen-Gunnar 1-3 Mikael-Gunnar 0-3
  11-dec Resultat        
  B&W-Stora Enso 0-5        
  Stamford-Brunskogs 2-3        
  BT Kanon-Team 56 2-3        
  Team Kicks-Nätrullarna 1-4        
  18-dec Resultat   Resultat   Resultat
  Team 56-Stora Enso 1-4 Björn-Peder 2-3 Gunnar-Peder 3-1
  BT Kanon-Stamford 0-5 Jörgen-Mats-Göte 0-3 Leif-Mats-Göte 1-3
  B&W-Nätrullarna 4-1 Mikael-Leif 0-3 Anders-Björn 1-3
  Team Kicks-Brunskogs 0-5 Anders-Gunnar 0-3 Mikael-Jörgem 0-3
  08-jan Resultat        
  Brunskogs-Stora Enso 3-0 w.o        
  BT Kanon-B&W 2-3        
  Stamford-Nätrullarna 4-1        
  Team Kicks-Team 56 0-5        
  15-jan Resultat   Resultat   Resultat
  Team 56-Brunskogs 0-3 w.o Leif-Peder 0-3 w.o Mats-Göte-Peder 1-3
  Stamford-B&W 2-3 Gunnar-Mats-Göte 2-3 Gunnar-Leif 1-3
  Nätrullarna-BT Kanon 1-4 Mikael-Björn 0-3 Jörgen-Björn 0-0
  Team Kicks-Stora Enso 3-0 w.o Anders-Jörgen 0-0 Anders-Mikael 3-1

Sedan efter den 15 januari delas det upp i två serier i både singel och lag serien.

Lag serien Våren 2019

A Grupp

Datum

Resultat

Står över

Stora Enso-Stamford

22-jan

3-0 w.o

Brunskog

Team 56-B&W

 

3-2

 

Stora Enso-B&W

29-jan

5-0

Team 56

Brunskog-Stamford 

 

4-1

 

Stora Enso-Brunskog

05-feb

4-1

B&W

Team 56-Stamford 

 

5-0

 

Team 56-Brunskog

12-feb

3-2

Stora Enso

B&W-Stamford

 

3-2

 

Stora Enso-Team 56

19-feb

5-0

Stamford

Brunskog-B&W

 

1-4

 

Stamford-Stora Enso

26-feb

0-3 w.o

Brunskog

B&W-Team 56 

 

1-4

 

B&W-Stora Enso

05-mar

0-5

Team 56

Stamford-Brunskog

 

0-3 w.o

 

Brunskog-Stora Enso

12-mar

0-5

B&W

Stamford-Team 56

 

0-3 w.o

 

Brunskog-Team 56

19-mar

0-5

Stora Enso

Stamford-B&W

 

1-4

 

Team 56-Stora Enso

26-mar

0-0

Stamford

B&W-Brunskog 

 

0-0

 
       

B Grupp

Datum

Resultat

 

BT Kanon-Chafill

22-jan

5-0

 

Nätrullarna-Team Kicks

 

4-1

 

BT Kanon-Team Kicks

29-jan

5-0

 

Nätrullarna-Chafill

 

5-0

 

BT Kanon-Nätrullarna

05-feb

3-2

 

Team Kicks-Chafill

 

0-0 sp. Aldrig

 

Chafill-BT Kanon

12-feb

0-5

 

Team Kicks-Nätrullarna

 

1-4

 

Team Kicks-BT Kanon

19-feb

0-5

 

Chafill-Nätrullarna

 

0-5

 

Nätrullarna-BT Kanon

26-feb

1-4

 

Chafill-Team Kicks

 

0-5

 

BT Kanon-Chafill

05-mar

5-0

 

Nätrullarna-Team Kicks

 

0-3

 

BT Kanon-Team Kicks

12-mar

5-0

 

Nätrullarna-Chafill

 

5-0

 

BT Kanon-Nätrullarna

19-mar

2-3

 

Team Kicks-Chafill

 

0-0 sp. Aldrig

 

 

A-Serien Singel VT2019

Datum

Resultat

Mats-Göte A - Leif P

29-jan

3-0

Peder K - Gunnar N

 

0-3

Mats-Göte A - Gunnar N

 

1-3

Peder K - Leif P

 

1-3

 

 

 

Mats-Göte A - Peder K

12-feb

2-3

Gunnar N - Leif P

 

0-3

Leif P - Mats-Göte A

 

1-3

Gunnar N - Peder K

 

1-3

 

 

 

Gunnar N - Mats-Göte A

26-feb

0-3

Leif P - Peder K

 

1-3

Peder K - Mats-Göte A

 

3-1

Leif P - Gunnar N

 

0-3

 

 

 

Mats-Göte A - Leif P

12-mar

3-1

Peder K - Gunnar N

 

3-2

Mats-Göte A - Gunnar N

 

2-3

Peder K - Leif P

 

1-3

 

 

 

Mats-Göte A - Peder K

19-mar

3-1

Gunnar N - Leif P

 

2-3

 

B-Serien Singel VT2019

Datum

Resultat

Björn Audell-Filip Björk

29-jan

3-0

Anders Bloom-Charlie Uhlin

 

3-0

Anders Rekkedal-Mikael Malm

 

3-1

Björn Audell-Charlie Uhlin

 

3-0

Anders Bloom-Filip Björk

 

3-0

Björn Audell-Mikael Malm

12-feb

3-1

Anders Bloom-Mikael Malm

 

3-0

Filip Björk-Charlie Uhlin

 

0-3

Björn Audell-Anders-Rekkedal

 

3-0

Anders Bloom-Anders Rekkedal

 

2-3

Björn Audell-Anders Bloom

19-feb

2-3

Anders Rekkedal-Filip Björk

 

3-0

Anders Rekkedal-Charlie Uhlin

 

3-0

Mikael Malm-Filip Björk

 

3-0

Mikael Malm -Charlie Uhlin

 

3-0

Filip Björk-Björn Audell

26-feb

0-3

Charlie Uhlin-Anders Bloom

 

0-3 w.o

Mikael Malm -Anders Rekkedal

 

1-3

Charlie Uhlin-Björn Audell

 

0-3 w.o

Filip Björk -Anders Bloom

 

0-3

Mikael Malm-Björn Audell

12-mar

0-0

Mikael Malm-Anders Bloom

 

0-0

Charlie Uhlin-Filip Björk

 

0-3 w.o

Anders Rekkedal-Björn Audell

 

0-3

Anders Rekkedal-Anders Bloom

 

0-3

Anders Bloom-Björn Audell

19-mar

2-3

Filip Björk-Anders Rekkedal

 

0-0 sp.aldrig

Charlie Uhlin-Anders Rekkedal

 

0-3 w.o

Filip Björk-Mikael Malm

 

0-0 sp.aldrig

Charlie Uhlin-Mikael Malm

 

0-3 w.o

 

 

 

Skulle ni få förhinder kontakta motståndare + Leif Persson. Alla nummer finns i detta dokument

Uppdaterad: 25 SEP 2018 23:10 Skribent: Wictor Gullström
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Korpförening Karlstad - Korpen
Idrottens Hus, Box 10
65102 Karlstad

Besöksadress:
Idrottens Hus, Industrigatan 1
65221 Karlstad

Kontakt:
Tel: 0104764790
Fax: 0104764792
E-post: This is a mailto link

Se all info