Hoppa till sidans innehåll

Spelschema och reslutat 2018


All Korpen 

 

Resultat

 

Omgång 1 (PEC FC Står över) Onsdag 9/5

 

Plan 1 Ole Kindström

 

 

17:30 Värmkurd - Victorius Secrets

 0-2

 

18:20 Papa Rosa FC - Karlstad City FC

 2-1

 

19:10 Junisar1337 - MotorTrend Karlstad

 0-2

 

20:00 FC Dribblerz - BK Målmedveten

 1-5

 

Plan 2 Roger Eriksson

 

 

17:30 Swedelve - BK Älgknä

 3-4

23/8 18:20

18:20 Tröll med Böll - BK Samlaget

 2-3

 

19:10 BK Baksug - Beijer Bygghandel

 0-3

 

20:00 SBAB! - Swedish Vikings

 4-3

 

 

 

 

Omgång 2 (FC Dribblerz står över) Tisdag 15/5

 

Plan 1 Viktor Lekiqi

 

 

17:30 Karlstad City FC – Värmkurd

 1-2

 

18:20 BK Samlaget - Papa Rosa FC

 2-1

 

19:10 BK Älgknä - Junisar1337

 5-1

 

20:00 MotorTrend Karlstad - Victorius Secrets

 0-8

 

Plan 2 Ole Kindström

 

 

17:30 Swedish Vikings - Tröll med Böll

 2-0

 

18:20 BK Målmedveten - BK Baksug

 0-6

 

19:10 Beijer Bygghandel – Swedelve

 1-4

 

20:00 PEC FC - SBAB!

 0-7

 

 

 

 

Omgång 3 (BK Älgknä Står över) Lördag 19/5

 

Plan 1 Wictor Gullström

 

 

13:00 FC Dribblerz - Swedish Vikings

 0-3 w.o

 Spelas 11/6 20:00

13:50 PEC FC – Värmkurd

 1-1

 

14:40 BK Målmedveten - Beijer Bygghandel

 1-6

 

15:30 BK Baksug - BK Samlaget

 0-3

 Spelas 4/6 18:20

Plan 2 Kujtim Shala

 

 

13:50 Junisar1337 - Papa Rosa FC

 2-5

 

14:40 Swedelve - Karlstad City FC

 3-0

 

15:30 Tröll med Böll - Victorius Secrets

 1-0

 

16:20 SBAB! - MotorTrend Karlstad

 3-0 w.o

 30/8 20:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Omgång 4 (MotorTrend Karlstad Står över) Måndag 21/5

 

Plan 1 Johan Friman

 

 

17:30 Papa Rosa FC - Swedelve

 0-1

 

18:20 Swedish Vikings - PEC FC

 4-0

 

19:10 BK Älgknä - BK Målmedveten

 2-0

 

20:00 BK Samlaget - FC Dribblerz

 6-4

 

 

 

 

Plan 2 Sabedin Lekiqi

 

 

17:30 Karlstad City FC - BK Baksug

 3-3

  29/8 18:20

18:20 Junisar1337 - Tröll med Böll

 0-3 w.o

 

19:10 Värmkurd - Beijer Bygghandel

 1-2

 

20:00 Victorius Secrets - SBAB!

 1-5

 

Omgång 5 (Victorius Secrets står över) Onsdag 23/5

 

Plan 1 Kujtim Shala

 

 

17:30 Swedish Vikings - Värmkurd

 1-2

 

18:20 PEC FC - BK Samlaget

 0-5

 

19:10 Beijer Bygghandel - BK Älgknä

 3-0 

 

20:00 BK Målmedveten - MotorTrend Karlstad

 0-1 

 

Plan 2 Roger Eriksson

 

 

17:30 Swedelve - Tröll med Böll

 8-0

 

18:20 BK Baksug - Papa Rosa FC

 2-4

 

19:10 SBAB! - Junisar1337

 10-1

 

20:00 FC Dribblerz - Karlstad City FC

 0-3

 

Omgång 6 (Värmkurd står över) Onsdag 30/5

 

Plan 1 Kujtim Shala

 

 

17:30 Victorius Secrets - BK Samlaget

 1-2

 

18:20 Swedelve - PEC FC

 6-0

 

19:10 SBAB! - BK Målmedveten

 9-1

 

20:00 Tröll med Böll - Beijer Bygghandel

 1-7

 

Plan 2 Ole Kindström

 

 

17:30 Junisar1337 - Swedish Vikings

 0-3 w.o

 

18:20 Papa Rosa FC - BK Älgknä

 1-2

 Spelas 11/6 18:20

19:10 BK Baksug - FC Dribblerz

 4-1

 

20:00 Karlstad City FC - MotorTrend Karlstad

 4-1

 

Omgång 7 (SBAB! Står över) Lördag 2/6

 

Plan 1 Wictor Gullström

 

 

13:00 Värmkurd - BK Baksug

 3-0 w.o 

 Spelas 11/6 18:20

13:50 FC Dribblerz – Swedelve

 0-4

 

14:40 BK Målmedveten - Tröll med Böll

 1-0

 

15:30 PEC FC - Junisar1337

 3-0 w.o

 

Plan 2 Sabedin Lekiqi

 

 

13:50 BK Älgknä - Karlstad City FC

 1-0

 

14:40 Swedish Vikings - Victorius Secrets

 1-0

 

15:30 Beijer Bygghandel - Papa Rosa FC

 1-0

 Spelas 4/6 17:30

16:20 BK Samlaget - MotorTrend Karlstad

 3-0 w.o

 

Omgång 8 (BK Baksug står över) Måndag 4/6

 

Plan 1 Roger Eriksson

 

 

17:30 Papa Rosa FC - Swedish Vikings

 1-1

Spelas 11/6 19:10

18:20 Karlstad City FC - BK Samlaget

 0-3 w.o

23/8 18:20

19:10 Victorius Secrets - BK Älgknä

 1-1

 

20:00 Tröll med Böll - PEC FC

 0-1

 

 

 

 

 

 

 

Plan 2 Ole Kindström

 

 

17:30 Junisar1337 - Beijer Bygghandel

 0-3 w.o

 

18:20 Swedelve - BK Målmedveten

 5-1

 

19:10 Värmkurd - MotorTrend Karlstad

 7-0

 

20:00 SBAB! - FC Dribblerz

 6-3

 

Omgång  9 (Swedelve Står över) Lördag 9/6

 

Plan 1 Kujtim Shala

 

 

13:00 BK Samlaget - Värmkurd

 3-1

 

13:50 Swedish Vikings - Karlstad City FC

 3-0 w.o

 

14:40 Beijer Bygghandel - Victorius Secrets

 3-0

 23/8 19:10

15:30 BK Älgknä - MotorTrend Karlstad

 1-0

 11/6 20:00

Plan 2 Wictor Gullström

 

 

13:50 BK Målmedveten - Junisar1337

 1-5

 

14:40 PEC FC - Papa Rosa FC

 0-5

 

15:30 FC Dribblerz - Tröll med Böll

 3-6

 

16:20 BK Baksug - SBAB!

 0-3 w.o

 

Omgång 10 (BK Målmedveten står över) Onsdag 13/6

 

Plan 1 Viktor Lekiqi

 

 

17:30 Swedelve - Swedish Vikings

 1-4

 

18:20 BK Baksug - PEC FC

 3-1

 

19:10 SBAB! - Beijer Bygghandel

 3-0

 

20:00 FC Dribblerz - Värmkurd

 1-3

 

Plan 2 Ole Kindström

 

 

17:30 Tröll med Böll - BK Älgknä

 0-2

 

18:20 Junisar1337 - BK Samlaget

 1-2

 

19:10 Victorius Secrets - Karlstad City FC

 2-0

 

20:00 Papa Rosa FC - MotorTrend Karlstad

 2-1

 

Omgång 11 (Swedish Vikings står över) Tisdag 19/6

 

Plan 1 Kujtim Shala

 

 

17:30 Papa Rosa FC - Värmkurd

 1-1

 

18:20 Victorius Secrets - Junisar1337

 3-1

 

19:10 Karlstad City FC - Tröll med Böll

 2-2

 

20:00 MotorTrend Karlstad - Swedelve

 1-1

 

Plan 2 Sabedin Lekiqi

 

 

17:30 PEC FC - BK Målmedveten

 4-1

 

18:20 BK Älgknä - BK Baksug

 1-2

 

19:10 Beijer Bygghandel - FC Dribblerz

 3-0

 

20:00 BK Samlaget - SBAB!

 2-0

 

 

Omgång 12 (Papa Rosa FC står över) Lördag 11/8

 

Plan 1 Wictor

 

 

13:00 Värmkurd – Swedelve

 5-0

 

13:50 BK Baksug - Workwide FC

 3-0 w.o 

 29/8 17:30

14:40 SBAB! - Tröll med Böll

 3-0 w.o

 

15:30 FC Dribblerz - Victorius Secrets

 0-3 w.o

 29/8 19:10

Plan 2 Kujtim

 

 

13:50 BK Målmedveten - Karlstad City FC

 1-3

 

14:40 Swedish Vikings - BK Älgknä

 10-1

 30/8 19:30

15:30 Beijer Bygghandel - BK Samlaget

 1-2

 29/8 18:20

16:20 PEC FC - MotorTrend Karlstad

 3-1

 

 

 

 

Omgång 13 (Tröll med Böll står över) Måndag 13/8

 

Plan 1 Kujtim

 

 

17:30 Papa Rosa FC - BK Målmedveten

 1-0

 

18:20 Swedelve - BK Baksug

 4-1

 

19:10 Workwide FC - FC Dribblerz

 1-2

 

20:00 SBAB! - Värmkurd

 5-0

 

Plan 2 Roger

 

 

17:30 Victorius Secrets - PEC FC

 0-1

 

18:20 MotorTrend Karlstad - Swedish Vikings

 0-3

 

19:10 BK Samlaget - BK Älgknä

 2-0

 

20:00 Karlstad City FC - Beijer Bygghandel

 1-4

 

Omgång 14 (BK Samlaget står över) Onsdag 15/8

 

Plan 1 Ole

 

 

17:30 Värmkurd - Workwide FC 

 8-0

21/8 18:20

18:20 Tröll med Böll - Papa Rosa FC

 2-0

 

19:10 BK Baksug - MotorTrend Karlstad

 2-4

 

20:00 SBAB! - Karlstad City FC

 8-0

 

Plan 2 Sabedin                              

 

 

17:30 Swedelve - Victorius Secrets

 3-3

 

18:20 BK Målmedveten - Swedish Vikings

 0-12

 

19:10 FC Dribblerz - BK Älgknä

 2-5

 

20:00 PEC FC - Beijer Bygghandel

 3-2

 

 

 

 

Omgång 15 (Beijer Bygghandel står över) Tisdag 21/8

 

Plan 1 Kujtim

 

 

17:30 Värmkurd - BK Målmedveten

 5-0

 

18:20 Swedish Vikings - BK Baksug

 4-3

 

19:30 BK Älgknä - SBAB!

 0-4

 

20:00 PEC FC - FC Dribblerz

 1-3

 

 

 

 

Plan 2 Wictor

 

 

17:30 BK Samlaget - Swedelve

 4-1

 

18:20 Karlstad City FC - Workwide FC 

 3-0 w.o

 29/8  18:20

19:10 Victorius Secrets - Papa Rosa FC

 1-0

 

20:00 MotorTrend Karlstad - Tröll med Böll

 0-4

 

 

 

 

Omgång 16 (Karlstad City FC står över)  Torsdag 23/8 (OBS ny speldag!!)

 

Plan 1 Kujtim

 

 

17:30 Victorius Secrets - BK Baksug

 3-0 w.o

 

18:20 Workwide FC - Swedelve

 0-3 w.o

 

19:10 Papa Rosa FC - SBAB!

 0-4

 

20:00 Tröll med Böll - Värmkurd

 1-7

 29/8 17:30

Plan 2 Sabedin

 

 

17:30 BK Samlaget - BK Målmedveten

11-0

 

18:20 BK Älgknä - PEC FC

1-3

14.40 11/8

19:10 Swedish Vikings - Beijer Bygghandel

3-0 w.o

19:10 29/8

20:00 MotorTrend Karlstad - FC Dribblerz

 4-7

 

 

 

 

Omgång 17 (Workwide FC står över) Måndag 27/8

 

Plan 1 Kujtim

 

 

17:30 Värmkurd - BK Älgknä

 6-1

 

18:20 BK Samlaget - Swedish Vikings

 2-4

 

19:10 MotorTrend Karlstad - Beijer Bygghandel

 0-1

 

20:00 Victorius Secrets - BK Målmedveten

 6-0

 

Plan 2 Sabedin

 

 

17:30 Karlstad City FC - PEC FC

 0-3 w.o

 

18:20 Tröll med Böll - BK Baksug

 3-0 w.o

 

19:10 Swedelve - SBAB!

 0-4

 

20:00 Papa Rosa FC - FC Dribblerz

 0-3 w.o

 

 

 

 

Hängmatcher

 

 

Matcher som blivit inställda spelas 29/8 samt 30/8 Se tider nedan:

 

   

 

Onsdag 29/8

 

 

Plan 1 Kujtim

 

 

17:30 Workwide FC - BK Baksug

 0-3 w.o

 

18:20 Swedish Vikings - Beijer Bygghandel 

 2-1

 

19:10 BK Samlaget - Beijer Bygghandel

 3-0 w.o

 

 

 

 

Plan 2  Roger

 

 

17:30 Tröll med Böll - Värmkurd

 1-7

 

18:20 Workwide FC - Karlstad City FC

 0-3 w.o

 

19:10 BK Baksug - Karlstad City FC

 3-3

 

20:00 FC Dribblerz - Victorius Secrets

 0-3 w.o

 

Torsdag 30/8 Wictor

 

 

19:10 BK Älgknä - Swedish Vikings

 1-10

 

20:00 SBAB! - Motortrend Karlstad

 3-0 w.o

 

 

 

Slutspel+"Play in" spelas 4+5/9 samt 8/9

 

Uppdaterad: 30 AUG 2018 19:58 Skribent: Wictor Gullström
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Korpförening Karlstad - Korpen
Idrottens Hus, Box 10
65102 Karlstad

Besöksadress:
Idrottens Hus, Industrigatan 1
65221 Karlstad

Kontakt:
Tel: 010-4764790
Fax: 010-4764792
E-post: This is a mailto link

Se all info