Hoppa till sidans innehåll

Spelschema och resultat 2018-2019


 

BK Bakåtpass har dragit sig ur serien så deras matcher räknas ej!

Slutspels info se flik slutspel 2018-2019

 

     

Spelchema

   

Division

Datum

Speltid

Omgång 1

Resultat

Domare

Står över

14-okt

 

Gröna Faran

   

MIX

 

13:00

Lokomotiv Långbruk - Landstingservice

 6-5

Gustav

MIX

 

13:40

IFK Stölpskött - FRISK

 6-5

Gustav

MIX

 

14:20

Kossorna - Gröngölingarna

 1-3

Gustav

ELIT

 

15:00

Pastejköket - Åsmyra

 4-3

Ole

 

 

 

     

ELIT

 

16:20

Pöyry - G.A.S.

 4-1

Ole

MIX

Flyttad 18/11

17:00

SockerOllon – Hultsbergs BK

   
           

Division

Datum

Speltid

Omgång 2

Resultat

Domare

Står över

21-okt

 

Pastejköket

   

MIX

 

11:00

Landstingservice - Hultsbergs BK

 0-9  Kujtim

MIX

 

11:40

FRISK - Kossorna

 1-5  Kujtim

MIX

 

12:20

IFK Stölpskött - Lokomotiv Långbruk

2-1   Kujtim

 

         

ELIT

 

13:40

Gröna Faran - G.A.S.

 4.-1  Ole

ELIT

 

14:20

IFK Hääst - Pöyry

 0-1  Ole

MIX

 

15:00

SockerOllon - Gröngölingarna

 6-0  Ole
           

Division

Datum

Speltid

Omgång 3

Resultat

Domare

Står över

28-okt

 

G.A.S.

   

MIX

 

11:00

FRISK - Lokomotiv Långbruk

 4-4  Gustav

MIX

 

11:40

Gröngölingarna - IFK Stölpskött

10-1  Gustav 

MIX

 

12:20

Kossorna - Hultsbergs BK

1-0  Anders 

 

         

ELIT

 

13:40

Åsmyra - IFK Hääst

3-2 Kujtim 

ELIT

 

14:20

Pöyry - Pastejköket

2-2  Kujtim 

MIX

 

15:00

SockerOllon - Landstingservice

6-2  Kujtim 
           

Division

Datum

Speltid

Omgång 4

Resultat

Domare

Står över

04-nov

 

IFK Hääst

   

MIX

 

11:00

Gröngölingarna - Landstingservice

 5-4  

MIX

 

11:40

Kossorna - IFK Stölpskött

 6-0  

MIX

 

12:20

Lokomotiv Långbruk - Hultsbergs BK

 2-1  
   

 

     

ELIT

 

13:40

Pöyry - Åsmyra

 4-2  

ELIT

 

14:20

Pastejköket - Gröna Faran

 2-2  

MIX

 

15:00

SockerOllon - FRISK

 2-2  
           

Division

Datum

Speltid

Omgång 5

Resultat

Domare

Står över

11-nov

 

Åsmyra

   

MIX

 

11:00

Landstingservice – FRISK

 5-4  

MIX

 

11:40

Kossorna - Lokomotiv Långbruk

 1-2  

MIX

 

12:20

Hultsbergs BK - Gröngölingarna

 0-3  

 

         

ELIT

 

13:40

G.A.S. – Pastejköket

 2-6  

ELIT

 

14:20

Gröna Faran - IFK Hääst

 4-1  

MIX

 

15:00

SockerOllon – IFK Stölpskött

 3-2  
           

Division

Datum

Speltid

Omgång 6

Resultat

Domare

Står över

18-nov

 

Pöyry

   

MIX

 

11:00

Lokomotiv Långbruk - Gröngölingarna

 3-0  

MIX

 

11:40

FRISK - Hultsbergs BK

 2-3  

MIX

 

12:20

Landstingservice - IFK Stölpskött

 5-5  

 

         

ELIT

 

13:40

IFK Hääst - G.A.S.

 1-5  

MIX

 

14:20

SockerOllon - Kossorna

 2-1  

ELIT

 

15:00

Gröna Faran - Åsmyra

 7-2  

MIX

Från 14/10

15:40

Hultsbergs BK - SockerOllon

 3-8

 

           

 

25-nov

 

Uppehåll pga Hellton Cup

 

 

 

       

 

 

02-dec

 

Uppehåll pga Sweden Floorball Cup

 

 

           

Division

Datum

Speltid

Omgång 7

Resultat

Domare

Står över

09-dec

 

 

   

MIX

 Flyttad 13/1-19

11:00

Kossorna - Landstingservice

   

MIX

 

11:40

Gröngölingarna – FRISK

3-2  Kujtim

MIX

 

12:20

Hultsbergs BK - IFK Stölpskött

7-2  Kujtim 

ELIT

 

13:00

Pastejköket - IFK Hääst

5-2 Kujtim 

ELIT

 

13:40

Pöyry - Gröna Faran

3-6  Ole 

ELIT

 

14:20

G.A.S. – Åsmyra

3-2  Ole/Tinette 

MIX

 

15:00

SockerOllon – Lokomotiv Långbruk

2-2  Ole/Tinette 
           

Division

Datum

Speltid

Omgång 8

Resultat

Domare

Står över

16-dec

 

Gröna Faran

   

MIX

 

11:00

Lokomotiv Långbruk - FRISK

 2-2  Kujtim

MIX

 

11:40

IFK Stölpskött - Gröngölingarna

 1-8  Kujtim 

MIX

 

12:20

Hultsbergs BK - Kossorna

 2-2  Kujtim 

 

         

ELIT

 

13:40

Åsmyra - Pastejköket

 0-6  Tinette 

ELIT

 

14:20

G.A.S. - Pöyry

 3-0 w.o  Tinette 

MIX

 

15:00

Landstingservice - SockerOllon

 2-16  Tinette 
           

 

 

 

Jul+Nyårsuppehåll

 

 

           

Division

Datum

Speltid

Omgång 9

Resultat

Domare

Står över

06-jan

 

G.A.S.

   

MIX

 Flyttad 20/1-19

11:00

Landstingservice - Lokomotiv Långbruk

   

MIX

 

11:40

FRISK - IFK Stölpskött

 10-1  Kujtim

MIX

 

12:20

Gröngölingarna - Kossorna

 2-1  Kujtim

 

         

ELIT

 Flyttad 3/2-19

13:40

IFK Hääst - Åsmyra

   

ELIT

 

13:00

Pastejköket - Pöyry

 1-2  Kujtim

MIX

 Flyttad 10/2-19

15:00

Hultsbergs BK - SockerOllon

   
           

Division

Datum

Speltid

Omgång 10

Resultat

Domare

Står över

13-jan

 

Pastejköket

   

MIX

 

11:00

Hultsbergs BK - Landstingservice

 8-2  

MIX

 

11:40

Kossorna - FRISK

1-0   

MIX

 

12:20

Lokomotiv Långbruk - IFK Stölpskött

2-1   

MIX

 Från 9/12-18 13:00 Kossorna - Landstingsservice 6-3   

ELIT

 

13:40

G.A.S. - Gröna Faran

 3-5  

ELIT

 

14:20

Pöyry - IFK Hääst

 0-3  

MIX

 

15:00

Gröngölingarna - SockerOllon

 0-2  
           

Division

Datum

Speltid

Omgång 11

Resultat

Domare

Står över

20-jan

 

IFK Hääst

   

MIX

 

11:00

Landstingservice - Gröngölingarna

 3-4  

MIX

 

11:40

IFK Stölpskött - Kossorna

0-8   

MIX

 

12:20

Hultsbergs BK - Lokomotiv Långbruk

1-2   

MIX

 Från 6/1-19 13:00  Lokomotiv Långbruk - Landstingservice 7-5   

ELIT

 

13:40

Åsmyra - Pöyry

 5-1  

ELIT

 

14:20

Gröna Faran - Pastejköket

 5-1  

MIX

 

15:00

FRISK - SockerOllon

 3-0  
           

 

27-jan

 

Uppehåll pga Sweden Floorball Cup

 

 

           

Division

Datum

Speltid

Omgång 12

Resultat

Domare

Står över

03-feb

 

 

   

MIX

 

11:00

FRISK - Landstingservice

 1-1  

MIX

 

11:40

Gröngölingarna - Hultsbergs BK

 2-5  

MIX

 

12:20

Lokomotiv Långbruk - Kossorna

2-1   

ELIT

 Från 6/1-19 13:00  IFK Hääst - Åsmyra  2-6  

ELIT

 

13:40

Pastejköket - G.A.S.

 2-2  

ELIT

 

14:20

IFK Hääst - Gröna Faran

 2-11  

MIX

 Flyttad 17/2

15:00

IFK Stölpskött - SockerOllon

   
           

Division

Datum

Speltid

Omgång 13

Resultat

Domare

Står över

10-feb

 

Pöyry

   

MIX

 

11:00

IFK Stölpskött - Landstingservice

 4-5  

MIX

 

11:40

Hultsbergs BK - FRISK

 2-2  

MIX

 

12:20

Gröngölingarna - Lokomotiv Långbruk

 1-1  

MIX

 Från 6/1 - 19

13:00

Hultsbergs BK - SockerOllon  1-1  

ELIT

 

13:40

G.A.S. - IFK Hääst

 7-4  

ELIT

 

14:20

Åsmyra - Gröna Faran

 5-7   

MIX

 

15:00

Kossorna - SockerOllon

 3-2  
           

Division

Datum

Speltid

Omgång 14

Resultat

Domare

Står över

17-feb

 

 

   

MIX

 

11:00

Landstingservice - Kossorna

   

MIX

 

11:40

FRISK - Gröngölingarna

   

MIX

 

12:20

IFK Stölpskött - Hultsbergs BK

   

ELIT

 

13:00

IFK Hääst - Pastejköket

   

ELIT

 

13:40

Gröna Faran - Pöyry

   

ELIT

 

14:20

Åsmyra - G.A.S.

   

MIX

 

15:00

Lokomotiv Långbruk - SockerOllon

   
MIX  Från 3/2-29 15:40  IFK Stolpskött -SockerOllon    

 

24-feb

 

Slutspel, mer info kommer 10/2

 

 

Uppdaterad: 27 AUG 2018 21:31 Skribent: Wictor Gullström
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Korpförening Karlstad - Korpen
Idrottens Hus, Box 10
65102 Karlstad

Besöksadress:
Idrottens Hus, Industrigatan 1
65221 Karlstad

Kontakt:
Tel: 0104764790
Fax: 0104764792
E-post: This is a mailto link

Se all info