Hoppa till sidans innehåll

Spelschema och Resultat


Speldag

20-jan

Kujtim

A-Hallen

Forshaga – Kroppkärr

0-1

Snedspark - Dragons

3-0

Dragons - Forshaga

2-1

Kroppkärr – Amina

2-2

Snedspark - Goalbusters

9-1

Goalbusters – Amina

0-7

Forshaga – Målmedveten

0-0

 

 

Speldag

27-jan

Mohammad

A-Hallen

Forshaga – Amina

1-1

Kroppkärr - Snedspark

2-0

Forshaga – Goalbusters

3-0 w.o

Amina – Snedspark

3-2

Målmedveten - Dragons

 0-6

Dragons - Kroppkärr

4-2

Målmedveten – Snedspark

0-8

 

 

Speldag

03-feb

Wictor

M-Hallen

Kroppkärr – Forshaga

0-2

Snedspark – Forshaga

1-0

Amina – Goalbusters

3-1

Dragons – Amina

4-2

Goalbusters – Kroppkärr

2-2

Dragons – Snedspark

3-1

Målmedveten – Dragons

1-2

 

 

Speldag

10-feb

Mohammad

A-Hallen

Forshaga – Dragons

1-0

Goalbusters – Forshaga

0-4

Goalbusters - Snedspark

1-8

Målmedveten – Forshaga

0-1

Snedspark – Amina

3-1

Kroppkärr - Dragons

2-1

Amina - Kroppkärr

 1-1

 

 

Speldag

17-feb

Kujtim

A-Hallen

Amina – Forshaga

1-3

Forshaga – Snedspark

1-2

Snedspark – Kroppkärr

3-1

Dragons – Goalbusters

6-0

Kroppkärr – Goalbusters

6-0

Amina – Dragons

3-1

Målmedveten – Kroppkärr

1-6

 

 

Speldag

24-feb

Wictor 

A-Hallen

Kroppkärr – Amina

4-0

Målmedveten – Dragons

0-4

Goalbusters – Amina

1-3

Snedspark – Goalbusters

0-3 w.o

Målmedveten – Kroppkärr

1-6

Goalbusters – Målmedveten

3-3

Målmedveten – Dragons

1-7

Snedspark - Dragons

0-3 w.o

Speldag

03-mar

 Kujtim

A-Hallen

Dragons – Kroppkärr

3-1

Goalbusters – Dragons

0-5

Amina – Målmedveten

4-0

Goalbusters – Målmedveten

4-2

Dragons – Amina

5-1

Målmedveten - Snedspark

3-0 w.o

Kroppkärr – Snedspark

3-0 w.o

 

 

Speldag

10-mar

 Ole 4/Wictor 3

A-Hallen

Kroppkärr - Forshaga

0-0

Forshaga – Målmedveten

4-0

Snedspark – Amina

1-2

Snedspark – Forshaga

0-3

Goalbusters – Kroppkärr

0-3

Målmedveten – Snedspark

1-7

Amina – Goalbusters

6-3

 

 

Speldag

17-mar

 Kujtim

M-Hallen

Goalbusters - Forshaga

1-7

Målmedveten – Amina

2-4

Forshaga – Dragons

1-2

Kroppkärr – Dragons

0-0

Goalbusters – Snedspark

0-3

Amina – Kroppkärr

3-2

Dragons – Snedspark

2-3

 

 

Speldag

24-mar

 Kujtim 4/Ole 3

A-Hallen

Amina – Forshaga

3-1

Forshaga - Snedspark

0-1

Snedspark – Kroppkärr

4-2

Dragons - Goalbusters

8-0

Kroppkärr – Goalbusters

4-0

Amina – Dragons

1-3

Målmedveten - Goalbusters

1-2

 

 

Speldag

7-apr

 Ole

 A-Hallen

Amina – Målmedveten

2-2

Målmedveten – Goalbusters

 5-4

Goalbusters-Dragons

2-3

Amina - Snedspark

 1-3

Snedspark - Målmedveten

5-2

 

 

 

 

 

                 

 

Slutspel

 

14-apr

 Wictor

 

 A-Hallen

Amina – Goalbusters

Kvart 1A

9-1

Kroppkärr – Forshaga

Kvart 1B

 8-3

Amina – Dragons

Semi 2A

1-1 ef. full tid 5-4 ef. straffar

Kroppkärr – Snedspark

Semi 2B

 3-2

Final Amina – Kroppkärr 3-2

 

I slutspelet är tiden ändrad till 2x10 med förlängning 5 min golden goal, om lika uppstår efter full tid.

Kvarstår lika efter förlängning avgörs det på straffar 3x3 sedan sudden death straffar 1x1.

 

Nu är serien avslutad med Amina som vinnare över Kroppkärrs FC!

 

Amina

Kroppkärrs FC

 

Hoppas vi syns ute på Skutberget i Sommar är utesässongen sätter igång igen! Eller till vintern när innesäsongen startar igen!

Uppdaterad: 14 APR 2018 21:03 Skribent: Wictor Gullström
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Korpförening Karlstad - Korpen
Idrottens Hus, Box 10
65102 Karlstad

Besöksadress:
Idrottens Hus, Industrigatan 1
65221 Karlstad

Kontakt:
Tel: 010-4764790
Fax: 010-4764792
E-post: This is a mailto link

Se all info