Hoppa till sidans innehåll

Spelschema och Resultat 2018-2019


     
Speldag 1 8/12-18 Heidar Mariebergshallen Resultat
14:30 PEC FC - BK Målmedveten  5-0
14:55 Karlstad Korpklubb – Amina  3-1
15:20 Xpandera – Dragons  2-0
15:45 Karlstad Korpklubb - BK Målmedveten 3-0
16:10 Amina – Xpandera 3-2
16:35 Dragons - PEC FC  0-3
16:50 BK Slisk - BK Målmedveten  4-1
17:15 BK Slisk – Dragons 6-2
     
Speldag 2 15/12-18 Kujtim Sundsta A-hallen Resultat
13:00 Xpandera - PEC FC  3-0 w.o
13:25 Amina - BK Målmedveten  4-0
13:50 PEC FC - Karlstad Korpklubb  0-3 w.o 
14:15 BK Målmedveten - Xpandera  2-7 
14:40 PEC FC – Amina  0-3 w.o 
15:05 Xpandera - Dragons  2-0 
15:30 BK Slisk - Karlstad Korpklubb  2-4 
15:55 Dragons – Amina  1-5 
 Jul och nyårs uppehåll 22/12-18-5/1-19  
Speldag 3 12/1-19 Wictor Sundsta A-hallen Resultat
13:00 Amina - Karlstad Korpklubb  2-5
13:25 PEC FC - BK Slisk  5-3
13:50 Karlstad Korpklubb - Xpandera  3-0 w.o
14:15 Amina - PEC FC  3-1
14:40 BK Målmedveten - Karlstad Korpklubb  0-6
15:05 BK Slisk – Amina  1-7
15:30 BK Målmedveten - PEC FC  Flyttad*
15:55 Xpandera - BK Målmedveten  0-3 w.o
   
Speldag 4 19/1-19  Sundsta Heidar A-hallen   Resultat
13:00 Amina - BK Slisk  
13:25 Xpandera - BK Slisk  
13:50 BK Målmedveten - Dragons  
14:15 Amina - Xpandera  
14:40 Dragons - BK Slisk  
15:05 Dragons - PEC FC  
15:30 BK Slisk - BK Målmedveten  
15:55 PEC FC - BK Målmedveten  
     
Speldag 5 26/1-19 XX Sundsta A-hallen Resultat
13:00 Karlstad Korpklubb - Amina  
13:25 BK Slisk - PEC FC  
13:50 Amina - Dragons  
14:15 Karlstad Korpklubb - PEC FC  
14:40 BK Slisk - Xpandera  
15:05 PEC FC - Dragons  
15:30 Xpandera - Karlstad Korpklubb  
     
Uppehåll 2/2-19  
   
Speldag 6 9/2-19 XX Sundsta A-hallen  Resultat
13:00 BK Slisk - Karlstad Korpklubb  
13:25 Dragons - Amina  
13:50 Xpandera - PEC FC  
14:15 BK Målmedveten - BK Slisk  
14:40 Amina - Karlstad Korpklubb  
15:05 BK Målmedveten - Dragons  
15:30 PEC FC - Karlstad Korpklubb  
15:55 BK Målmedveten - Xpandera  
     
Speldag 7 16/2-19 XXSundsta A-hallen  Resultat
13:00 PEC FC - BK Slisk  
13:25 Karlstad Korpklubb - Dragons  
13:50 BK Målmedveten - Amina  
14:15 PEC FC - Xpandera  
14:40 Dragons - BK Målmedveten  
15:05 Karlstad Korpklubb - BK Målmedveten

 2-8

15:30 Xpandera - Amina  
15:55 Karlstad Korpklubb - BK Slisk  
   
Sportlovs uppehåll 23/2-2/3-19  
   
Speldag 8 9/3-19 Wictor Sundsta A-hallen Resultat
12:00 Xpandera - Karlstad Korpklubb  
12:25 PEC FC - Amina  
12:50 Dragons - BK Slisk  
13:15 Karlstad Korpklubb - Dragons  
13:40 BK Målmedveten - BK Slisk  
14:05 Xpandera - Amina  
14:30 Karlstad Korpklubb - BK Målmedveten  
14:55 PEC FC - Dragons  
15:25 Xpandera - BK Slisk  
   
Speldag 9 16/3-19 XX Sundsta A-hallen  Resultat
11:30 BK Slisk - PEC FC  
11:55 BK Målmedveten - Amina  
12:20 Dragons - Karlstad Korpklubb  
12:45 PEC FC - BK Målmedveten  
13:10 Amina - BK Slisk  
13:35 Dragons - Xpandera  

14:00

Amina - Dragons  
14:25 Karlstad Korpklubb - BK Slisk  
14:50 PEC FC - Xpandera  
15:15 BK Slisk - Dragons  
     
Speldag 10 23/3-19 Wictor/Kujtim Sundsta A-hallen Resultat

11:30

Karlstad Korpklubb - Xpandera  3-1 *
11:55 Amina - PEC FC  

12:20

Dragons - Karlstad Korpklubb  
12:45 Amina - BK Målmedveten  
13:10 Karlstad Korpklubb - PEC FC  
13:35 Xpandera - BK Målmedveten  
14:00 BK Slisk - Xpandera  
14:25 Dragons - BK Målmedveten  
14:50 BK Slisk - Amina  
15:15 Dragons - Xpandera  

 

Ev. cup/slutspel 30/3-19 Sporthall Gjutaren

Vi försöker kolla över med en cup med fler lag (detta är om vi får tiderna..) Vi har idag bokat 4 timmar men skulle behöva kanske 3-4 timmar till om vi får med fler lag.

I serien vinner 1an och 2an pokal.

Medaljer till alla deltagare fast 1an och 2an får guld resp silver medaljer!

Uppdaterad: 09 DEC 2018 19:07 Skribent: Wictor Gullström
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Korpförening Karlstad - Korpen
Idrottens Hus, Box 10
65102 Karlstad

Besöksadress:
Idrottens Hus, Industrigatan 1
65221 Karlstad

Kontakt:
Tel: 010-4764790
Fax: 010-4764792
E-post: This is a mailto link

Se all info