Hoppa till sidans innehåll

Spelprogram+PM


Välkommen till spelprogramssidan för SFC 2/12 2018

 

 Här finns PM!

 

Resultatsida för löpande registrering

 

För bilder se våran facebook sida! 

 

   

Samling

Registrering Klubbhuset 09:45-11:00

 

 

09:30

09:15

 

Speltid

Spelplats

 

Resultat

 

Domare

Sek/funk

201

10:00

Stavdal

Gröna Faran - Team Gröngölingarna

 2-5

 

 

Leif+1

101

10:00

Klubbhuset

Pastejköket - Länsförsäkringar Värmland

 0-3

 

 

Wictor

102

10:30

Stavdal

Karlskoga FBC - IK Carlstad

 5-2

 

 

Leif

301

10:30

Klubbhuset

Thelichkings - BRT

 0-3 

 

 

Wictor

202

11:00

Stavdal

Marks Mohawks - Rämmen Rangers

1-2 

 

 

Leif

302

11:00

Klubbhuset

Whalers - LPN Säffle

11-0 

 

 

Wictor

 

 

 

Lunch Break

 

 

 

 

103

12:00

Klubbhuset

Länsförsäkringar Värmland - IK Carlstad

3-5 

 

 

Leif

303

12:00

Stavdal

BRT - LPN Säffle

10-0 

 

 

Wictor

203

12:30

Klubbhuset

Team Gröngölingarna - Rämmen Rangers

 0-2 

 

 

Leif

104

12:30

Stavdal

Karlskoga FBC - Pastejköket

 1-2

 

 

Wictor

204

13:00

Klubbhuset

Marks Mohawks - Gröna Faran

 1-2

 

 

Leif

304

13:00

Stavdal

Whalers - Thelichkings

 6-1

 

 

Wictor

105

13:30

Klubbhuset

Karlskoga FBC - Länsförsäkringar Värmland

4-0 

 

 

Leif

106

13:30

Stavdal

IK Carlstad - Pastejköket

2-3 

 

 

Wictor

306

14:00

Klubbhuset

LPN Säffle - Thelichkings

 9-1

 

 

Leif

206

14:00

Stavdal

Rämmen Rangers - Gröna Faran

1-2 

 

 

Wictor

205

14:30

Klubbhuset

Marks Mohawks - Team Gröngölingarna

 3-2

 

 

Leif

305

14:30

Stavdal

Whalers - BRT

 5-3

 

 

Wictor

 

 

 

Middags break

 

 

   


 

 

Speltid

Spelplats

 

Lag

Domare

Sek/funk

Resultat

 

 

 

 

 

 

 

Kvartsfinal

         

 

401

16:30

Colorama

Karlskoga FBC - BRT

 0-2

Wictor+1

 

402

16:30

Stavdal

Rämmen Rangers - Gröna Faran

 1-4

Leif

 

403

15:45

Klubbhuset

Pastejköket- Gröngölingarna

 3-4

Wictor

 

Semifinal

     

 

 

 

411

17:15

Stavdal

BRT - Gröna Faran

 3-1

Leif

 

412

17:15

Colorama

Whalers - Gröngölingarna

 8-0

Wictor+1

 

Final

     

 

 

 

421

18:00

Colorama

Whalers - BRT

 2-1

Wictor+Leif

 

Prisutdelning

     

 

 

 

 

18:45

Colorama

Prisutdelning+Lottning av Lucky Loser

 

Wictor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                         

 


 

Lagindelning + spelprogram per grupp

 

 

Divsion Grön

 

 

 

 

MatchID

Speltid

Spelplats

 

Resultat

Domarpar

Sekretariat

301

10:30

Klubbhuset

Thelichkings - BRT

 

 

Wictor

302

11:00

Klubbhuset

Whalers - LPN Säffle

 

 

Wictor

303

12:00

Stavdal

BRT - LPN Säffle

 

 

Wictor

304

13:00

Stavdal

Whalers - Thelichkings

 

 

Wictor

306

14:00

Klubbhuset

LPN Säffle - Thelichkings

 

 

Leif

305

14:30

Stavdal

Whalers - BRT

 

 

Wictor

Tabell

             

 

 

Lagnamn

Matcher

Vinster

Oavgjorda

Förluster

Målskillnad

Poäng

 

 

Whalers

0

0

0

0

0-0

0

 

 

BRT

0

0

0

0

0-0

0

 

 

Thelichkings

0

0

0

0

0-0

0

 

 

LPN Säffle

0

0

0

0

0-0

0

 

               

 

               

 

                           

 

 

 

Divsion Vit

 

 

 

 

MatchID

Speltid

Spelplats

 

Resultat

Domarpar

Sekretariat

201

10:00

Stavdal

Gröna Faran - Team Gröngölingarna

 

 

Leif

202

11:00

Stavdal

Marks Mohawks - Rämmen Rangers

 

 

Leif

203

12:30

Klubbhuset

Team Gröngölingarna - Rämmen Rangers

 

 

Leif

204

13:00

Klubbhuset

Marks Mohawks - Gröna Faran

 

 

Leif

206

14:00

Stavdal

Rämmen Rangers - Gröna Faran

 

 

Wictor

205

14:30

Klubbhuset

Marks Mohawks - Team Gröngölingarna

 

 

Leif

Tabell

             

 

 

Lagnamn

Matcher

Vinster

Oavgjorda

Förluster

Målskillnad

Poäng

 

 

Marks Mohawks

0

0

0

0

0-0

0

 

 

Team Gröngölingarna

0

0

0

0

0-0

0

 

 

Gröna Faran

0

0

0

0

0-0

0

 

 

Rämmen Rangers

0

0

0

0

0-0

0

 

               

 

               

 

                           

 

 

 

Divsion Svart

 

 

 

 

 

Speltid

Spelplats

 

Resultat

Domarpar

Sekretariat

101

10:00

Klubbhuset

Pastejköket - Länsförsäkringar Värmland

 

 

Wictor

102

10:30

Stavdal

Karlskoga FBC - IK Carlstad

 

 

Leif

103

12:00

Klubbhuset

Länsförsäkringar Värmland - IK Carlstad

 

 

Leif

104

12:30

Stavdal

Karlskoga FBC - Pastejköket

 

 

Wictor

105

13:30

Klubbhuset

Karlskoga FBC - Länsförsäkringar Värmland

 

 

Leif

106

13:30

Stavdal

IK Carlstad - Pastejköket

 

 

Wictor

Tabell

             

 

 

Lagnamn

Matcher

Vinster

Oavgjorda

Förluster

Målskillnad

Poäng

 

 

Karlskoga FBC

0

0

0

0

0-0

0

 

 

Länsförsäkringar Värmland

0

0

0

0

0-0

0

 

 

Pastejköket

0

0

0

0

0-0

0

 

 

IK Carlstad

0

0

0

0

0-0

0

 

               

 

               

 

                           

 

 

Uppdaterad: 20 NOV 2018 19:14 Skribent: Wictor Gullström
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Korpförening Karlstad - Korpen
Idrottens Hus, Box 10
65102 Karlstad

Besöksadress:
Idrottens Hus, Industrigatan 1
65221 Karlstad

Kontakt:
Tel: 010-4764790
Fax: 010-4764792
E-post: This is a mailto link

Se all info