Hoppa till sidans innehåll

Spelschema och resultat singel 2014-2015


SPELSCHEMA OCH RESULTAT BORDTENNIS SINGEL 2014-2015    
         
Tis 21/10 Start kl. 18.30 Sundsta Idrottshus    
Bord 1   Lars Andersson - Björn Audell 3-2 
Bord 2   Peder Carlsson - Mia Emanuelsson

1-3 

Bord 3   Dan Hurtig - Anders Johansson 3-1 
Bord 4   Jörgen Katz - Gunnar Nilsson 0-3
Bord 5   Per Nylin - Per-Åke Nyström 1-3 
Bord 6   Javier Olivares - Leif Persson 0-3 
Bord 7   Tobias Rosander  - Rafael Marenco 3-2 
Bord 1   Peder Carlsson - Gunnar Nilsson 3-1 
Bord 2   Dan Hurtig - Jörgen Katz 3-0 
Bord 3   Per Nylin - Björn Audell 2-3 
Bord 4   Mia Emanuelsson - Leif Persson 0-3 
Bord 5   Per-Åke Nyström  - Anders Johansson 2-3 
Bord 6   Javier Olivares - Tobias Rosander 0-3 
Bord 7   Lars Andersson - Rafael Marenco 3-0
Bord 1   Peder Carlsson - Dan Hurtig 3-1
Bord 2   Leif Persson - Gunnar Nilsson 3-0 
Bord 3   Per Nylin - Lars Andersson 3-0
Bord 4   Anders Johansson - Björn Audell 3-1 
Bord 5   Mia Emanuelsson - Tobias Rosander 3-0 
Bord 6   Per-Åke Nyström  - Jörgen Katz 3-1 
Bord 7   Javier Olivares  - Rafael Marenco 0-3 
         
Tis 4/11 Start kl. 18.30 Sundsta Idrottshus    
Bord 1   Mia Emanuelsson - Per Nylin 0-3 
Bord 2   Leif Persson - Peder Carlsson 0-3 
Bord 3   Tobias Rosander - Jörgen Katz 0-3
Bord 4   Anders Johansson - Javier Olivares 3-0 
Bord 5   Gunnar Nilsson - Lars Andersson 0-3 
Bord 6   Björn Audell - Dan Hurtig 0-3 
Bord 7   Rafael Marenco - Per-Åke Nyström 0-3 
Bord 1   Lars Andersson - Dan Hurtig 0-3 
Bord 2   Tobias Rosander - Peder Carlsson 0-3 
Bord 3   Jörgen Katz - Javier Olivares 3-0 
Bord 4   Anders Johansson - Mia Emanuelsson 3-0 
Bord 5   Gunnar Nilsson - Per Nylin 1-3 
Bord 6   Björn Audell - Per-Åke Nyström 0-3 
Bord 7   Rafael Marenco - Leif Persson 0-3 
Bord 1   Dan Hurtig - Per Nylin 3-2 
Bord 2   Jörgen Katz - Mia Emanuelsson  1-3 
Bord 3   Lars Andersson - Per-Åke Nyström 3-1 
Bord 4   Tobias Rosander - Leif Persson 0-3
Bord 5   Javier Olivares - Peder Carlsson 0-3 
Bord 6   Gunnar Nilsson - Anders Johansson 3-0 
Bord 7   Rafael Marenco - Björn Audell 0-3 
         
Tis 18/11 Start kl. 18.30 Sundsta Idrottshus    
Bord 1   Peder Carlsson - Anders Johansson 2-3 
Bord 2   Lars Andersson - Tobias Rosander 3-0 
Bord 3   Dan Hurtig - Gunnar Nilsson 3-0 
Bord 4   Per Nylin - Leif Persson 1-3 
Bord 5   Per-Åke Nyström - Mia Emanuelsson 0-3 
Bord 6   Javier Olivares - Björn Audell 0-3 
Bord 7   Jörgen Katz  - Rafael Marenco 3-0 
Bord 1   Mia Emanuelsson - Björn Audell 1-3 
Bord 2   Javier Olivares - Lars Andersson 0-3 
Bord 3   Peder Carlsson - Jörgen Katz 3-0 
Bord 4   Leif Persson - Anders Johansson 0-3 
Bord 5   Per Nylin - Tobias Rosander 3-0 
Bord 6   Per-Åke Nyström - Gunnar Nilsson 3-0 
Bord 7   Dan Hurtig  - Rafael Marenco 3-0 
Bord 1   Leif Persson - Jörgen Katz 3-0 
Bord 2   Anders Johansson - Tobias Rosander 3-0
Bord 3   Per Nylin - Javier Olivares 3-0 
Bord 4   Mia Emanuelsson - Lars Andersson 3-0
Bord 5   Per-Åke Nyström - Dan Hurtig 0-3 
Bord 6   Björn Audell - Gunnar Nilsson 3-2 
Bord 7   Peder Carlsson  - Rafael Marenco 3-0 
         
Tis 2/12 Start kl. 18.30 Sundsta Idrottshus    
Bord 1   Leif Persson - Per-Åke Nyström 3-1 
Bord 2   Tobias Rosander - Dan Hurtig 0-3 
Bord 3   Jörgen Katz - Lars Andersson 1-3 
Bord 4   Anders Johansson - Per Nylin 2-3 
Bord 5   Gunnar Nilsson - Javier Olivares 3-0 
Bord 6   Björn Audell - Peder Carlsson 1-3 
Bord 7   Rafael Marenco - Mia Emanuelsson 0-3 
Bord 1   Jörgen Katz - Per Nylin 1-3 
Bord 2   Björn Audell - Leif Persson 3-1 
Bord 3   Lars Andersson - Peder Carlsson 1-3 
Bord 4   Tobias Rosander - Per-Åke Nyström 0-3 
Bord 5   Dan Hurtig - Javier Olivares 3-0
Bord 6   Gunnar Nilsson - Mia Emanuelsson 1-3 
Bord 7   Rafael Marenco - Anders Johansson 0-3 
Bord 1   Peder Carlsson - Per Nylin 3-0 
Bord 2   Lars Andersson - Leif Persson 1-3 
Bord 3   Tobias Rosander - Björn Audell 0-3 
Bord 4   Dan Hurtig - Mia Emanuelsson 3-1
Bord 5   Jörgen Katz - Anders Johansson 0-3 
Bord 6   Javier Olivares - Per-Åke Nyström 0-3 
Bord 7   Rafael Marenco - Gunnar Nilsson 1-3 
         
Tis 16/12 Start kl. 18.30 Sundsta Idrottshus    
Bord 1   Björn Audell - Jörgen Katz 3-0 
Bord 2   Dan Hurtig - Leif Persson 3-1 
Bord 3   Anders Johansson  - Lars Andersson 3-2 
Bord 4   Mia Emanuelsson - Javier Olivares 3-0 
Bord 5   Per-Åke Nyström - Peder Carlsson 1-3 
Bord 6   Gunnar Nilsson - Tobias Rosander 3-0 
Bord 7   Per Nylin  - Rafael Marenco 3-0 
Bord 1   Leif Persson - Javier Olivares 3-0 
Bord 2   Per-Åke Nyström - Per Nylin 0-3 
Bord 3   Gunnar Nilsson - Jörgen Katz 3-0 
Bord 4   Anders Johansson  - Dan Hurtig 0-3 
Bord 5   Mia Emanuelsson - Peder Carlsson 3-1 
Bord 6   Björn Audell - Lars Andersson 3-0 
Bord 7   Rafael Marenco - Tobias Rosander 3-0  
Bord 1   Tobias Rosander  - Javier Olivares 3-0 
Bord 2   Anders Johansson  - Per-Åke Nyström 3-2 
Bord 3   Leif Persson - Mia Emanuelsson 0-3 
Bord 4   Björn Audell - Per Nylin 0-3 
Bord 5   Jörgen Katz - Dan Hurtig 0-3 
Bord 6   Gunnar Nilsson - Peder Carlsson 3-0 
Bord 7   Rafael Marenco - Lars Andersson 0-3 
         
Tis 13/1 Start kl. 18.30 Sundsta Idrottshus    
Bord 1   Jörgen Katz - Per-Åke Nyström 0-3 
Bord 2   Tobias Rosander - Mia Emanuelsson 1-3 
Bord 3   Björn Audell - Anders Johansson 3-0 
Bord 4   Lars Andersson - Per Nylin 1-3 
Bord 5   Gunnar Nilsson - Leif Persson 0-3 
Bord 6   Dan Hurtig - Peder Carlsson 2-3 
Bord 7   Rafael Marenco - Javier Olivares ospelad 
Bord 1   Dan Hurtig - Björn Audell 3-1 
Bord 2   Lars Andersson - Gunnar Nilsson 3-1 
Bord 3   Javier Olivares  - Anders Johansson 0-3
Bord 4   Jörgen Katz - Tobias Rosander 3-0 
Bord 5   Peder Carlsson - Leif Persson 3-2 
Bord 6   Per Nylin - Mia Emanuelsson 0-3 
Bord 7   Per-Åke Nyström  - Rafael Marenco 3-0 
Bord 1   Per-Åke Nyström  - Björn Audell 3-2 
Bord 2   Per Nylin - Gunnar Nilsson 3-0 
Bord 3   Mia Emanuelsson - Anders Johansson 3-2 
Bord 4   Javier Olivares - Jörgen Katz 0-3
Bord 5   Peder Carlsson - Tobias Rosander 3-0
Bord 6   Dan Hurtig - Lars Andersson 2-3 
Bord 7   Leif Persson  - Rafael Marenco 3-0 
         
Tis 27/1 Start kl. 18.30 Sundsta Idrottshus    
Bord 1   Anders Johansson - Gunnar Nilsson 3-2 
Bord 2   Peder Carlsson - Javier Olivares 3-0 
Bord 3   Leif Persson - Tobias Rosander 3-0 
Bord 4   Per-Åke Nyström - Lars Andersson 1-3 
Bord 5   Mia Emanuelsson - Jörgen Katz 3-0 
Bord 6   Per Nylin - Dan Hurtig 3-0 
Bord 7   Björn Audell  - Rafael Marenco 3-0
Bord 1   Björn Audell  - Javier Olivares 3-0 
Bord 2   Mia Emanuelsson - Per-Åke Nyström 3-0 
Bord 3   Leif Persson - Per Nylin 1-3 
Bord 4   Gunnar Nilsson - Dan Hurtig 0-3 
Bord 5   Tobias Rosander - Lars Andersson 0-3
Bord 6   Anders Johansson - Peder Carlsson 3-2 
Bord 7   Rafael Marenco - Jörgen Katz 0-3
Bord 1   Gunnar Nilsson - Per-Åke Nyström 1-3 
Bord 2   Tobias Rosander - Per Nylin 0-3 
Bord 3   Anders Johansson - Leif Persson 0-3 
Bord 4   Jörgen Katz  - Peder Carlsson 0-3 
Bord 5   Lars Andersson - Javier Olivares 3-0 
Bord 6   Björn Audell - Mia Emanuelsson 3-2 
Bord 7   Rafael Marenco - Dan Hurtig 0-3
         
Tis 10/2 Start kl. 18.30 Sundsta Idrottshus    
Bord 1   Gunnar Nilsson - Björn Audell 3-1 
Bord 2   Dan Hurtig - Per-Åke Nyström 3-0 
Bord 3   Lars Andersson - Mia Emanuelsson 1-3 
Bord 4   Javier Olivares - Per Nylin 0-3 
Bord 5   Tobias Rosander - Anders Johansson 0-3 
Bord 6   Jörgen Katz - Leif Persson 0-3 
Bord 7    Rafael Marenco - Peder Carlsson 0-3
Bord 1   Peder Carlsson - Björn Audell 2-3 
Bord 2   Javier Olivares - Gunnar Nilsson 0-3
Bord 3   Per Nylin - Anders Johansson 3-2 
Bord 4   Lars Andersson - Jörgen Katz 3-0 
Bord 5   Dan Hurtig - Tobias Rosander 3-0 
Bord 6   Per-Åke Nyström - Leif Persson 1-3
Bord 7   Mia Emanuelsson  - Rafael Marenco 3-0
Bord 1   Mia Emanuelsson  - Gunnar Nilsson 3-2 
Bord 2   Javier Olivares - Dan Hurtig 0-3
Bord 3   Per-Åke Nyström - Tobias Rosander ospelad 
Bord 4   Peder Carlsson - Lars Andersson 3-1 
Bord 5   Leif Persson - Björn Audell 3-1 
Bord 6   Per Nylin - Jörgen Katz 3-0 
Bord 7   Anders Johansson  - Rafael Marenco 3-0 
         
Tis 24/2 Start kl. 18.30 Sundsta Idrottshus    
Bord 1   Per-Åke Nyström - Javier Olivares 3-0 
Bord 2   Anders Johansson - Jörgen Katz 3-0 
Bord 3   Mia Emanuelsson - Dan Hurtig 3-0 
Bord 4   Björn Audell - Tobias Rosander 3-0 
Bord 5   Leif Persson - Lars Andersson 3-0 
Bord 6   Per Nylin - Peder Carlsson 3-2 
Bord 7   Gunnar Nilsson  - Rafael Marenco ospelad 
Bord 1   Tobias Rosander - Gunnar Nilsson ospelad 
Bord 2   Peder Carlsson - Per-Åke Nyström 3-0 
Bord 3   Javier Olivares - Mia Emanuelsson 0-3 
Bord 4   Lars Andersson - Anders Johansson 1-3 
Bord 5   Leif Persson - Dan Hurtig 3-2 
Bord 6   Jörgen Katz - Björn Audell 1-3 
Bord 7   Rafael Marenco - Per Nylin 0-3 
Uppdaterad: 27 AUG 2015 22:09 Skribent: Mayny Endrésen
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Korpförening Karlstad - Korpen
Idrottens Hus, Box 10
65102 Karlstad

Besöksadress:
Idrottens Hus, Industrigatan 1
65221 Karlstad

Kontakt:
Tel: 0104764790
Fax: 0104764792
E-post: This is a mailto link

Se all info