Hoppa till sidans innehåll

Spelschema och resultat 2014-2015


Sön 19/10   Clearsense Arena Domare: Sabedin Lekiqi   
kl. 13.00  Div 1 Fragum - Torpedo Rudsvägen 2-4 
kl. 13.40 Div 1 Kossorna - Hultsberg Ducks 4-4 
kl. 14.20  Div 1 Hammarö Tigers - Murphys Lag 2-1 
      Domare: Ole Kindström  
kl. 15.00  Div 1 Pöyry - G.A.S 1-1 
kl. 15.40  Div 1 HAIK - Valmet IF 2-5 
kl. 16.20  Div 2 Adrenaline - Patellapiraterna 3-1 
      Domare: Kujtim Shala  
kl. 17.00  Div 1 SKW - TPS 4-4 
kl. 17.40  Div 2 Hajera - Karlekon VIP 0-5 
kl. 18.20  Div 2 I För Sig IF - Hashtag Beast 4-1 
         
Sön 26/10   Clearsense Arena Domare: Kujtim Shala   
kl. 11.00  Div 2 EVRY - Hajera 3-3 
kl. 11.40  Div 1 Torpedo Rudsvägen - HAIK 1-2 
kl. 12.20  Div 2 P-14 - I För Sig IF 1-3 
kl. 13.00  Div 2 RiverHills All-stars - Adrenaline 3-6 
      Domare: Ole Kindström  
kl. 13.40 Div 1 Valmet IF - Fragum 0-3 
kl. 14.20  Div 1 TPS - Kossorna 1-4 
kl. 15.00  Div 1 Hultsberg Ducks - SKW 4-4 
kl. 15.40  Div 1 G.A.S - Hammarö Tigers 2-5 
      Domare: Sabedin Lekiqi  
kl. 16.20  Div 2 Karlekon VIP - Karlstads Talangklubb 2-1 
kl. 17.00  Div 2 Patellapiraterna - Gröna Faran 1-9 
kl. 17.40  Div 1 Murphys Lag - Pöyry 2-3 
kl. 18.20  Div 2 Hashtag Beast - Mad dog unit 2-7 
         
Sön 2/11   Clearsense Arena Domare: Sabedin Lekiqi   
kl. 11.00  Div 1 SKW - Torpedo Rudsvägen 3-10 
kl. 11.40  Div 2 EVRY - I För Sig IF 4-2 
kl. 12.20  Div 1 G.A.S - Kossorna 3-1 
kl. 13.00  Div 2 Hajera - P-14 7-1 
      Domare: Ole Kindström  
kl. 13.40 Div 2 Adrenaline - Karlekon VIP 1-5 
kl. 14.20  Div 2 Karlstads Talangklubb - RiverHills All-stars 4-2 
kl. 15.00  Div 1 Pöyry - Valmet IF 2-4 
kl. 15.40  Div 1 Hammarö Tigers - TPS 4-5 
      Domare: Andreas Larsson  
kl. 16.20  Div 1 Fragum - Murphys Lag 5-2 
kl. 17.00  Div 2 Mad dog unit - Patellapiraterna 1-2 
kl. 17.40  Div 2 Gröna Faran - Hashtag Beast 12-0 
kl. 18.20  Div 1 HAIK - Hultsberg Ducks 5-2 
         
Sön 16/11   Clearsense Arena Domare: Andreas Larsson   
kl. 11.30  Div 1 Torpedo Rudsvägen  - G.A.S 5-4 
kl. 12.10  Div 1 Kossorna - SKW 4-3 
kl. 12.50  Div 2 P-14 - Karlstads Talangklubb 2-3 
      Domare: Ole Kindström  
kl. 13.30 Div 1 Murphys Lag - HAIK 0-8 
kl. 14.10  Div 1 Valmet IF - Hammarö Tigers 1-4 
kl. 14.50  Div 2 I För Sig IF - Mad dog unit 8-0 
kl. 15.30  Div 2 Karlekon VIP - Gröna Faran 3-3 
      Domare: Kujtim Shala  
kl. 16.10  Div 2 Patellapiraterna - EVRY 2-4 
kl. 16.50  Div 2 Hashtag Beast - Adrenaline 1-11 
kl. 17.30  Div 2 RiverHills All-stars - Hajera 2-2 
kl. 18.10  Div 1 TPS - Pöyry 4-4 
         
Sön 30/11   Clearsense Arena Domare: Kujtim Shala 
kl. 11.00  Div 2 EVRY - P-14 sp. 15/2 
kl. 11.40  Div 1 Pöyry - Torpedo Rudsvägen sp. 15/2
kl. 12.20  Div 1 Hammarö Tigers - Kossorna sp. 15/2
kl. 13.00  Div 2 Adrenaline - Gröna Faran sp. 15/2
      Domare: Ole Kindström  
kl. 13.40 Div 2 Hajera - I För Sig IF sp. 15/2
kl. 14.20  Div 2 Mad dog unit - RiverHills All-stars sp. 15/2
kl. 15.00  Div 1 Fragum - HAIK sp. 15/2 
kl. 15.40  Div 1 Murphys Lag - Hultsberg Ducks sp. 15/2 
      Domare: Sabedin Lekiqi  
kl. 16.20  Div 1 G.A.S - TPS sp. 15/2 
kl. 17.00  Div 2 Karlstads Talangklubb - Patellapiraterna sp. 15/2 
kl. 17.40  Div 1 SKW - Valmet IF sp. 15/2
kl. 18.20  Div 2 Karlekon VIP - Hashtag Beast sp. 15/2 
         
Sön 7/12   Clearsense Arena Domare: Sabedin Lekiqi   
kl. 11.00  Div 1 Torpedo Rudsvägen - Valmet IF 7-0 
kl. 11.40  Div 2 Hashtag Beast - EVRY 1-3 
kl. 12.20  Div 1 Kossorna - Fragum   6-4 
kl. 13.00  Div 2 P-14 - Karlekon VIP 3-6 
      Domare: Ole Kindström  
kl. 13.40 Div 2 I För Sig IF - Adrenaline 3-3 
kl. 14.20  Div 1 Hultsberg Ducks - G.A.S 1-5 
kl. 15.00  Div 1 TPS - Murphys Lag 1-1 
kl. 15.40  Div 1 Pöyry - SKW 12-1 
      Domare: Andreas Larsson  
kl. 16.20  Div 2 Karlstads Talangklubb - Mad dog unit 5-4 
kl. 17.00  Div 2 Patellapiraterna - RiverHills All-stars 6-5 
kl. 17.40  Div 1 HAIK - Hammarö Tigers 3-3 
kl. 18.20  Div 2 Gröna Faran - Hajera 7-1 
         
Sön 14/12   Clearsense Arena Domare: Kujtim Shala   
kl. 11.00  Div 2 RiverHills All-stars - EVRY 2-4 
kl. 11.40  Div 1 Torpedo Rudsvägen - Hultsberg Ducks 9-1 
kl. 12.20  Div 1 Murphys Lag - Kossorna sp. 8/2
kl. 13.00  Div 2 Adrenaline - P-14 6-2 
      Domare: Ole Kindström  
kl. 13.40 Div 1 SKW - HAIK 3-0 wo
kl. 14.20  Div 1 Hammarö Tigers - Pöyry 2-1 
kl. 15.00  Div 1 Fragum - TPS 4-4 
kl. 15.40  Div 1 Valmet IF - G.A.S 2-5 
      Domare: Sabedin Lekiqi  
kl. 16.20  Div 2 Mad dog unit - Gröna Faran 2-3 
kl. 17.00  Div 2 Patellapiraterna - Hashtag Beast 7-4 
kl. 17.40  Div 2 Hajera - Karlstads Talangklubb 2-4 
kl. 18.20  Div 2 Karlekon VIP - I För Sig IF 4-1 
         
Sön 11/1   Clearsense Arena Domare: Andreas Larsson  
kl. 11.00  Div 2 EVRY - Adrenaline 1-4 
kl. 11.40  Div 1 Kossorna - Valmet IF 3-3 
kl. 12.20  Div 2 I För Sig IF - RiverHills All-stars 5-2 
kl. 13.00  Div 2 Gröna Faran - Karlstads Talangklubb 10-1 
      Domare: Ole Kindström  
kl. 13.40 Div 2 Karlekon VIP - Mad dog unit 4-1 
kl. 14.20  Div 1 G.A.S - Fragum   8-1 
kl. 15.00  Div 1 TPS - Torpedo Rudsvägen 1-9 
kl. 15.40  Div 1 HAIK - Pöyry 3-2 
      Domare: Kujtim Shala  
kl. 16.20  Div 2 P-14 - Patellapiraterna 2-3 
kl. 17.00  Div 1 Hultsberg Ducks - Hammarö Tigers 1-7 
kl. 17.40  Div 1 Murphys Lag - SKW 3-1 
kl. 18.20  Div 2  Hashtag Beast - Hajera 0-8 
         
Sön 18/1   Clearsense Arena Domare: Sabedin Lekiqi   
kl. 11.00  Div 1 Torpedo Rudsvägen  - Hammarö Tigers 2-1 
kl. 11.40  Div 2 EVRY - Karlekon VIP 5-1 
kl. 12.20  Div 1 Pöyry - Kossorna 0-1 
kl. 13.00  Div 2 Gröna Faran  - P-14 6-0 
      Domare: Ole Kindström  
kl. 13.40 Div 1 Valmet IF - Hultsberg Ducks 4-3 
kl. 14.20  Div 1 G.A.S - Murphys Lag 4-2 
kl. 15.00  Div 1 HAIK - TPS 4-7 
kl. 15.40  Div 2 Adrenaline - Mad dog unit 4-2 
      Domare: Andreas Larsson  
kl. 16.20  Div 1 Fragum   - SKW 9-3 
kl. 17.00  Div 2 Karlstads Talangklubb - I För Sig IF 5-3 
kl. 17.40  Div 2 Patellapiraterna - Hajera 3-5 
kl. 18.20  Div 2 RiverHills All-stars - Hashtag Beast 8-3 
         
Sön 25/1   Clearsense Arena Domare: Kujtim Shala   
kl. 11.00  Div 2 Mad dog unit - EVRY 0-2 
kl. 11.40  Div 1 Murphys Lag - Torpedo Rudsvägen 1-5 
kl. 12.20  Div 1 Kossorna - HAIK 1-1 
kl. 13.00  Div 2 P-14 - RiverHills All-stars 6-4 
      Domare: Ole Kindström  
kl. 13.40 Div 2 Hajera - Adrenaline 1-2 
kl. 14.20  Div 2 I För Sig IF - Gröna Faran 3-2 
kl. 15.00  Div 1 TPS - Valmet IF sp. 8/2 
kl. 15.40  Div 1 SKW - G.A.S 2-6 
      Domare: Andreas Larsson  
kl. 16.20  Div 1 Hultsberg Ducks - Pöyry 3-8 
kl. 17.00  Div 2 Karlekon VIP - Patellapiraterna 4-2 
kl. 17.40  Div 2 Hashtag Beast - Karlstads Talangklubb 0-3 wo 
kl. 18.20  Div 1 Hammarö Tigers - Fragum 1-3 
         
Sön 1/2   Clearsense Arena Domare: Sabedin Lekiqi   
kl. 11.00  Div 1 Torpedo Rudsvägen - Kossorna 5-1 
kl. 11.40  Div 2 Gröna Faran - EVRY 0-3 
kl. 12.20  Div 2 Adrenaline - Karlstads Talangklubb 1-4 
kl. 13.00  Div 1 HAIK - G.A.S 4-5 
      Domare: Andreas Larsson  
kl. 13.40 Div 1 Hammarö Tigers - SKW 6-1 
kl. 14.20  Div 2 Hashtag Beast - P-14 0-5 
kl. 15.00  Div 1 Hultsberg Ducks - TPS 2-4 
kl. 15.40  Div 2 Hajera - Mad dog unit 7-6 
      Domare: Andreas Larsson  
kl. 16.20  Div 2 RiverHills All-stars - Karlekon VIP 0-6 
kl. 17.00  Div 1 Valmet IF - Murphys Lag 4-4 
kl. 17.40  Div 1 Fragum - Pöyry 3-3 
kl. 18.20  Div 2 Patellapiraterna - I För Sig IF 3-2 
         
Sön 8/2   Clearsense Arena Domare: Andreas Larsson  
kl. 11.00  Div 2 Karlstads Talangklubb - EVRY 2-0 
kl. 11.40  Div 2 Mad dog unit - P-14 2-7 
kl. 12.20  Div 2 Gröna Faran - RiverHills All-stars 12-4 
      Domare: Ole Kindström  
kl. 13.00  Div 1 Hultsberg Ducks - Fragum 2-4 
kl. 13.40 Div 1 Murphys Lag - Kossorna 2-0 
kl. 14.20  Div 1  TPS  - Valmet IF  3-7 
         
Sön 15/2   Clearsense Arena Domare: Kujtim Shala  
kl. 11.00 Div 2 EVRY - P-14 2-4 
kl. 11.40 Div 1 Pöyry - Torpedo Rudsvägen 0-7 
kl. 12.20 Div 1 Hammarö Tigers - Kossorna 3-1 
kl. 13.00 Div 2 Adrenaline - Gröna Faran 8-4 
      Domare: Ole Kindström  
kl. 13.40 Div 2 Hajera - I För Sig IF 1-2 
kl. 14.20 Div 2 Mad dog unit - RiverHills All-stars 5-3 
kl. 15.00 Div 1 Fragum - HAIK 1-4 
kl. 15.40 Div 1 Murphys Lag - Hultsberg Ducks 6-1 
kl. 16.20 Div 1 G.A.S - TPS ospelad 
      Domare: Christoffer Larsson  
kl. 17.00 Div 2 Karlstads Talangklubb - Patellapiraterna 12-4 
kl. 17.40 Div 1 SKW - Valmet IF 1-3 
kl. 18.20 Div 2 Karlekon VIP - Hashtag Beast 8-4 
Uppdaterad: 24 AUG 2015 16:37 Skribent: Mayny Endrésen
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Korpförening Karlstad - Korpen
Idrottens Hus, Box 10
65102 Karlstad

Besöksadress:
Idrottens Hus, Industrigatan 1
65221 Karlstad

Kontakt:
Tel: 0104764790
Fax: 0104764792
E-post: This is a mailto link

Se all info