Hoppa till sidans innehåll

Spelschema och resultat 2017-2018


Kommer även att finnas på profixio

Korpens innebandymatcher 2017-2018

Serie

Datum

Tid

Hemmalag

Bortalag

Resultat/Domare

 

Omgång 1

 

   

Står över

Mix

2017-10-22

12:00

Kossorna

FRISK

2-1

Elit

 

12:40

Gröna Faran

Hultsberg BK

6-3

Elit

 

13:20

E.P.P.P

NB/17

0-4

Elit

 

14:00

KAUIF

G.A.S

2-4

Mix

 

14:40

Gröngölingarna

Jordells

7-0

Mix

 

15:20

Aurantiaco

SockerOllon Flying Hippos

1-4

Mix

 

16:00

IFK Stolpskött

Valmet IF

0-3

Elit

 

16:40

Tempels favoriter

BK Bakåtpass

3-0

 

 

 

 

 

Resultat/Domare

 

Omgång 2

 

   

Står över

Mix

2017-10-29

12:00

Jordells

Kossorna

 0-8 Kujtim

Mix

 

12:40

FRISK

Valmet IF

 1-5 Kujtim

Elit

 

13:20

Hultsberg BK

KAUIF

 1-1 Ole

Elit

 

14:00

NB/17

Gröna Faran

 5-5 Ole

Elit

 

14:40

G.A.S

Tempels Favoriter

 4-0 Sabedin

Mix

 

15:20

SockerOllon Flying Hippos

Gröngölingarna

 1-0 Sabedin

Mix

 

16:00

IFK Stolpskött

Auratiaco

 0-3

Elit

 

16:40

E.P.P.P

BK Bakåtpass 

 3-0

 

 

 

 

 

Resultat/Domare

 

Omgång 3

 

   

Står över

Elit

2017-11-05

12:00

Gröna Faran

E.P.P.P

 9-0 Johan

Elit

 

12:40

KAUIF

NB/17

 1-3 Johan

Elit

 

13:20

Tempels Favoriter

Hultsberg BK

 4-4 Johan

Mix

 

14:00

Kossorna

SockerOllon Flying Hippos

 3-2 Johan

Mix

 

14:40

Gröngölingarna

Aurantiaco

 6-1 Ole

Mix

 

15:20

Valmet IF

Jordells

 5-1 Ole

Mix

 

16:00

IFK Stolpskött

FRISK

 0-3

Elit

 

16:40

G.A.S

BK Bakåtpass

 3-0

 

 

 

 

 

Resultat/Domare

 

Omgång 4

 

Gröna Faran

 

Står över

Elit

2017-11-12

12:00

Hultsberg BK

G.A.S

 2-3

Mix

 

12:40

Jordells

FRISK

 2-5

Elit

 

13:20

NB/17

Tempels Favoriter

 4-1

Elit

 

14:00

E.P.P.P

KAUIF

 1-3

Mix

 

14:40

Aurantiaco

Kossorna

 0-5

Mix

 

15:20

SockerOllon Flying Hippos

Valmet IF

 1-2

Mix

 

16:00

IFK Stolpskött

Gröngölingarna

 0-3

Elit

 

16:40

Gröna Faran

BK Bakåtpass

 3-0

 

 

 

 

 

Resultat/Domare

 

Omgång 5

 

   

Står över

Elit

2017-11-19

12:00

Tempels Favoriter

E.P.P.P

 1-3 Johan

Mix

 

12:40

Kossorna

Gröngölingarna

 2-2 Johan

Elit

 

13:20

G.A.S

NB/17

 3-2 Johan

Mix

 

14:00

FRISK

SockerOllon Flying Hippos

 3-4 Johan

Elit

 

14:40

KAUIF

Gröna Faran

 2-3 Ole

Mix

 

15:20

Valmet IF

Aurantiaco

 6-1 Ole

Mix

 

16:00

IFK Stolpskött

Jordells

 2-8 Ole

Elit

 

16:40

Hultsbergs BK

BK Bakåtpass

 1-4 Ole

 

 

 

 

 

Resultat/Domare

 

Omgång 6

 

   

Står över

Elit

2017-12-10

12:00

NB/17

Hultsberg BK

 4-4

Mix

 

12:40

Aurantiaco

FRISK

 5-6

Elit

 

13:20

Gröna Faran

Tempels Favoriter

 5-3

Elit

 

14:00

E.P.P.P

G.A.S

 2-8

Mix

 

14:40

Gröngölingarna

Valmet IF

 3-1

Mix

 

15:20

SockerOllon Flying Hippos

Jordells

 3-0 (w.o)

Mix

 

16:00

IFK Stolpskött

Kossorna

 1-12

Elit

 

16:40

KAUIF

BK Bakåtpass

 1-1

 

 

 

 

 

Resultat/Domare

 

Omgång 7

 

   

Står över

Elit

2017-12-17

12:00

Tempels Favoriter

KAUIF

 2-2

Mix

 

12:40

FRISK

Gröngölingarna

 3-2

Elit

 

13:20

Hultsberg BK

E.P.P.P

 4-5

Mix

 

14:00

Valmet IF

Kossorna

 2-2

Mix

 

14:40

Jordells

Aurantiaco

 1-5

Elit

 

15:20

G.A.S

Gröna Faran

 1-3

Mix

 

16:00

IFK Stolpskött

SockerOllon Flying Hippos

 1-8

Elit

 

16:40

NB/17

BK Bakåtpass

 6-0

 

 

 

 

 

Resultat/Domare

 

Omgång 8

 

   

Står över

Mix

2018-01-07

12:00

FRISK

Kossorna

 1-4

Elit

 

12:40

NB/17

E.P.P.P

 6-3

Elit

 

13:20

Hultsberg BK

Gröna Faran

 2-6

Elit

 

14:00

G.A.S

KAUIF

 6-4

Mix

 

14:40

Jordells

Gröngölingarna

 1-1

Mix

 

15:20

SockerOllon Flying Hippos

Aurantiaco

 5-1

Mix

 

16:00

Valmet IF

IFK Stolpskött

 5-2

Elit

 

16:40

BK Bakåtpass

Tempels Favoriter

 2-2

 

 

 

 

 

Resultat/Domare

 

Omgång 9

 

     

Mix

2018-01-14

12:00

Kossorna

Jordells

 1-0

Mix

 

12:40

Valmet IF

FRISK

 2-6

Elit

 

13:20

Tempels Favoriter

G.A.S

 3-4

Elit

 

14:00

Gröna Faran

NB/17

 0-6

Elit

 

14:40

KAUIF

Hultsberg BK

 6-0

Mix

 

15:20

Gröngölingarna

SockerOllon Flying Hippos

 0-2

Mix

 

16:00

Aurantiaco

IFK Stolpskött

 4-4

Elit

 

16:40

BK Bakåtpass

E.P.P.P

 2-5

 

 

 

 

 

Resultat/Domare

 

Omgång 10

 

     

Elit

2018-01-21

12:00

NB/17

KAUIF

 4-3

Elit

 

12:40

Hultsberg BK

Tempels Favoriter

 3-1

Elit

 

13:20

E.P.P.P

Gröna Faran

 4-3

Mix

 

14:00

SockerOllon Flying Hippos

Kossorna

 2-3

Mix

 

14:40

Aurantiaco

Gröngölingarna

 2-5

Mix

 

15:20

Jordells

Valmet IF

 1-4

Mix

 

16:00

FRISK

IFK Stolpskött

 8-1

Elit

 

16:40

BK Bakåtpass

G.A.S

 2-7

 

 

 

 

 

Resultat/Domare

 

Omgång 11

 

 

 

 

Mix

2018-01-28

12:00

Kossorna

Aurantiaco

 2-1

Mix

 

12:40

FRISK

Jordells

 3-3

Elit

 

13:20

G.A.S

Hultsberg BK

 1-1

Elit

 

14:00

Tempels Favoriter

NB/17

 0-3 w.o

Elit

 

14:40

KAUIF

E.P.P.P

 4-1

Mix

 

15:20

Valmet IF

SockerOllon Flying Hippos

 0-6

Mix

 

16:00

Gröngölingarna

IFK Stolpskött

 5-1

Elit

 

16:40

BK Bakåtpass

Gröna Faran

 1-11

 

 

 

 

 

Resultat/Domare

 

Omgång 12

 

 

 

 

Elit

2018-02-04

12:00

NB/17

G.A.S

 1-3

Elit

 

12:40

Gröna Faran

KAUIF

 0-0

Mix

 

13:20

SockerOllon Flying Hippos

FRISK

 2-5

Mix

 

14:00

Gröngölingarna

Kossorna

 4-2

Mix

 

14:40

Aurantiaco

Valmet IF

 4-1

Elit

 

15:20

E.P.P.P

Tempels Favoriter

 3-0 w.o.

Mix

 

16:00

Jordells

IFK Stolpskött

 1-6

Elit

 

16:40

BK Bakåtpass

Hultsbergs BK

 1-2

 

 

 

 

 

Resultat/Domare

 

Omgång 13

 

     

Elit

2018-02-11

12:00

Tempels Favoriter

Gröna Faran

 0-13

Mix

 

12:40

FRISK

Aurantiaco

 4-1

Elit

 

13:20

G.A.S

E.P.P.P

 5-3

Mix

 

14:00

Valmet IF

Gröngölingarna

 0-1

Elit

 

14:40

Hultsberg BK

NB/17

 1-7

Mix

 

15:20

Jordells

SockerOllon Flying Hippos

 1-4

Mix

 

16:00

Kossorna

IFK Stolpskött

 9-1

Elit

 

16:40

BK Bakåtpass

KAUIF

 3-3

 

 

 

 

 

Resultat/Domare

 

Omgång 14

 

     

Mix

2018-02-18

12:00

Gröngölingarna

FRISK

 3-2

Elit

 

12:40

KAUIF

Tempels Favoriter

 3-3

Elit

 

13:20

Gröna Faran

G.A.S

 3-3

Mix

 

14:00

Kossorna

Valmet IF

 4-0

Elit

 

14:40

E.P.P.P

Hultsberg BK

 2-2

Mix

 

15:20

Aurantiaco

Jordells

 0-5

Mix

 

16:00

SockerOllon Flying Hippos

IFK Stolpskött

 3-2

Elit

 

16:40

BK Bakåtpass

NB/17

 1-12

 

 

 

 

 

 

 

 

Slutspel spelas när serien är avslutad (procrdur läser du nedan, samma för båda divisionerna1 och 2.)

Division 1 och 2: 1 och 2an går till aemidinL direkt; 3an spelar mot 6an, 4an möter 5an.

Segrarna möter 1an och 2an och där möter segrarna varandra i en final! Vänligen läs på slutspelsfliken för exakta tider.

 

 

 

 

 

Uppdaterad: 27 AUG 2018 22:26 Skribent: Wictor Gullström
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Korpförening Karlstad - Korpen
Idrottens Hus, Box 10
65102 Karlstad

Besöksadress:
Idrottens Hus, Industrigatan 1
65221 Karlstad

Kontakt:
Tel: 0104764790
Fax: 0104764792
E-post: This is a mailto link

Se all info