Hoppa till sidans innehåll

Div 1 Spelschema och resultat 16/17


Uppdaterad 2016-10-13

 Omgång 1

Söndag 2016-10-23

 

Matchnr

Speltid

Hemmalag

Bortalag

Resultat

Domare

1/1

11:00

Kossorna

Carlstad Panthers

 

 

2/1

11:40

Wizards

Torpedo Rudsvägen

 

 

3/1

12:20

Pöyry

Valmet IF

 

 

4/1

13:00

Moelven Kil

P-Fjorton

 

 

5/1

13:40

Gröna Faran

Gröngölingarna

 

 

6/1

14:20

G.A.S.

TPS

 

 

7/1

15:00

E.P.p.P

Calands

 

 

8/1

15:40

FRISK

Team Psyk United

 

 

9/1

16:20

KAUIF

Socker Ollon Flying Hippos

 

 

Omgång 2

Söndag 2016-11-06

 

Matchnr

Speltid

Hemmalag

Bortalag

Resultat

Domare

1/2

11:00

Carlstad Panthers

Torpedo Rudsvägen

 

 

2/2

11:40

Calands

G.A.S.

 

 

3/2

12:20

P-Fjorton

Pöyry

 

 

4/2

13:00

FRISK

Gröna Faran

 

 

5/2

13:40

KAUIF

Kossorna

 

 

6/2

14:20

TPS

Wizards

 

 

7/2

15:00

Team Psyk United

Moelven Kil

 

 

8/2

15:40

Gröngölingarna

E.P.p.P

 

 

9/2

16:20

Valmet IF

Socker Ollon Flying Hippos

 

 

Omgång 3

Söndag 2016-11-13

 

Matchnr

Speltid

Hemmalag

Bortalag

Resultat

Domare

1/3

11:00

Kossorna

Valmet IF

 

 

2/3

11:40

G.A.S.

Gröngölingarna

 

 

3/3

12:20

Wizards

Calands

 

 

4/3

13:00

E.P.p.P

FRISK

 

 

5/3

13:40

Pöyry

Team Psyk United

 

 

6/3

14:20

Torpedo Rudsvägen

TPS

 

 

7/3

15:00

Moelven Kil

Gröna Faran

 

 

8/3

15:40

Socker Ollon Flying Hippos

P-Fjorton

 

 

9/3

16:20

KAUIF

Carlstad Panthers

 

 

Omgång 4 (6 matcher)

Söndag 2016-11-20

 

Matchnr

Speltid

Hemmalag

Bortalag

Resultat

Domare

1/4

13:00

Calands

Torpedo Rudsvägen

 

 

2/4

13:40

P-Fjorton

Kossorna

 

 

3/4

14:20

Carlstad Panthers

TPS

 

 

4/4

15:00

Moelven Kil

E.P.p.P

 

 

5/4

15:40

Valmet IF

KAUIF

 

 

6/4

16:20

Team Psyk United

Socker Ollon Flying Hippos

 

 

Omgång 5

Söndag 2016-12-04

 

Matchnr

Speltid

Hemmalag

Bortalag

Resultat

Domare

1/5

11:00

Kossorna

Team Psyk United

 

 

2/5

11:40

G.A.S.

Moelven Kil

 

 

3/5

12:20

Wizards

FRISK

 

 

4/5

13:00

Torpedo Rudsvägen

Gröngölingarna

 

 

5/5

13:40

Pöyry

E.P.p.P

 

 

6/5

14:20

TPS

Calands

 

 

7/5

15:00

Valmet IF

Carlstad Panthers

 

 

8/5

15:40

KAUIF

P-Fjorton

 

 

9/5

16:20

Socker Ollon Flying Hippos

Gröna Faran

 

 

Omgång 6

Söndag 2016-12-11

 

Matchnr

Speltid

Hemmalag

Bortalag

Resultat

Domare

1/6

11:00

Gröna Faran

Kossorna

 

 

2/6

11:40

Carlstad Panthers

Calands

 

 

3/6

12:20

Pöyry

G.A.S.

 

 

4/6

13:00

P-Fjorton

Valmet IF

 

 

5/6

13:40

FRISK

Torpedo Rudsvägen

 

 

6/6

14:20

Moelven Kil

Wizards

 

 

7/6

15:00

Gröngölingarna

 TPS

 

 

8/6

15:40

E.P.p.P

Socker Ollon Flying Hippos

 

 

9/6

16:20

Team Psyk United

KAUIF

 

 

Omgång 7

Söndag 2016-12-18

 

Matchnr

Speltid

Hemmalag

Bortalag

Resultat

Domare

1/7

11:00

Kossorna

E.P.p.P

 

 

2/7

11:40

P-Fjorton

Carlstad Panthers

 

 

3/7

12:20

Valmet IF

Team Psyk United

 

 

4/7

13:00

Torpedo Rudsvägen

Moelven Kil

 

 

5/7

13:40

Wizards

Pöyry

 

 

6/7

14:20

Calands

Gröngölingarna

 

 

7/7

15:00

TPS

FRISK

 

 

8/7

15:40

Socker Ollon Flying Hippos

G.A.S.

 

 

9/7

16:20

KAUIF

Gröna Faran

 

 

Omgång 8

Söndag 2017-01-08

 

Matchnr

Speltid

Hemmalag

Bortalag

Resultat

Domare

1/8

11:00

Pöyry

Torpedo Rudsvägen

 

 

2/8

11:40

G.A.S.

Kossorna

 

 

3/8

12:20

FRISK

Calands

 

 

4/8

13:00

Team Psyk United

P-Fjorton

 

 

5/8

13:40

Gröna Faran

Valmet IF

 

 

6/8

14:20

Moelven Kil

TPS

 

 

7/8

15:00

Carlstad Panthers

Gröngölingarna

 

 

8/8

15:40

E.P.p.P

KAUIF

 

 

9/8

16:20

Socker Ollon Flying Hippos

Wizards

 

 

             

Omgång 9

Söndag 2017-01-15

 

Matchnr

Speltid

Hemmalag

Bortalag

Resultat

Domare

1/9

11:00

Kossorna

Wizards

 

 

2/9

11:40

Torpedo Rudsvägen

Socker Ollon Flying Hippos

 

 

3/9

12:20

P-Fjorton

Gröna Faran

 

 

4/9

13:00

Valmet IF

E.P.p.P

 

 

5/9

13:40

Gröngölingarna

FRISK

 

 

6/9

14:20

Team Psyk United

Carlstad Panthers

 

 

7/9

15:00

TPS

Pöyry

 

 

8/9

15:40

Calands

Moelven Kil

 

 

9/9

16:20

KAUIF

G.A.S.

 

 

Omgång 10

Söndag 2017-01-22

 

Matchnr

Speltid

Hemmalag

Bortalag

Resultat

Domare

1/10

11:00

Kossorna

Torpedo Rudsvägen

 

 

2/10

11:40

Carlstad Panthers

FRISK

 

 

3/10

12:20

Gröna Faran

Team Psyk United

 

 

4/10

13:00

E.P.p.P

P-Fjorton

 

 

5/10

13:40

Pöyry

Calands

 

 

6/10

14:20

Moelven Kil

Gröngölingarna

 

 

7/10

15:00

G.A.S.

Valmet IF

 

 

8/10

15:40

Wizards

KAUIF

 

 

9/10

16:20

Socker Ollon Flying Hippos

TPS

 

 

Omgång 11 (7 matcher)

Söndag 2017-01-29

 

Matchnr

Speltid

Hemmalag

Bortalag

Resultat

Domare

1/11

12:00

KAUIF

Torpedo Rudsvägen

 

 

2/11

12:40

Gröna Faran

Carlstad Panthers

 

 

3/11

13:20

Valmet IF

Wizards

 

 

4/11

14:00

TPS

Kossorna

 

 

5/11

14:40

FRISK

Moelven Kil

 

 

6/11

15:20

Team Psyk United

E.P.p.P

 

 

7/11

16:00

Calands

Socker Ollon Flying Hippos

 

 

             

Omgång 12

Söndag 2017-02-12

 

Matchnr

Speltid

Hemmalag

Bortalag

Resultat

Domare

1/12

11:00

Kossorna

Calands

 

 

2/12

11:40

Torpedo Rudsvägen

Valmet IF

 

 

3/12

12:20

Wizards

P-Fjorton

 

 

4/12

13:00

E.P.p.P

Gröna Faran

 

 

5/12

13:40

Pöyry

FRISK

 

 

6/12

14:20

G.A.S.

Team Psyk United

 

 

7/12

15:00

Carlstad Panthers

Moelven Kil

 

 

8/12

15:40

Socker Ollon Flying Hippos

Gröngölingarna

 

 

9/12

16:20

KAUIF

TPS

 

 

Omgång 13

Söndag 2017-02-19

 

Matchnr

Speltid

Hemmalag

Bortalag

Resultat

Domare

1/13

11:00

P-Fjorton

Torpedo Rudsvägen

 

 

2/13

11:40

Moelven Kil

Pöyry

 

 

3/13

12:20

Gröngölingarna

Kossorna

 

 

4/13

13:00

E.P.p.P

Carlstad Panthers

 

 

5/13

13:40

Gröna Faran

G.A.S.

 

 

6/13

14:20

Valmet IF

TPS

 

 

7/13

15:00

Team Psyk United

Wizards

 

 

8/13

15:40

Calands

KAUIF

 

 

9/13

16:20

FRISK

Socker Ollon Flying Hippos

 

 

Omgång 14

Söndag 2017-02-26

 

Matchnr

Speltid

Hemmalag

Bortalag

Resultat

Domare

1/14

11:00

Torpedo Rudsvägen

Team Psyk United

 

 

2/14

11:40

Kossorna

FRISK

 

 

3/14

12:20

Wizards

Gröna Faran

 

 

4/14

13:00

G.A.S.

E.P.p.P

 

 

5/14

13:40

Carlstad Panthers

Pöyry

 

 

6/14

14:20

Valmet IF

Calands

 

 

7/14

15:00

TPS

P-Fjorton

 

 

8/14

15:40

Socker Ollon Flying Hippos

Moelven Kil

 

 

9/14

16:20

KAUIF

Gröngölingarna

 

 

               

Omgång 4 (3 matcher)

Söndag 2017-03-05

 

Matchnr

Speltid

Hemmalag

Bortalag

Resultat

Domare

7/4

14:30

FRISK

G.A.S.

 

 

8/4

15:10

Gröna Faran

Pöyry

 

 

9/4

15:50

Gröngölingarna

Wizards

 

 

Omgång 15

Söndag 2017-03-19

 

Matchnr

Speltid

Hemmalag

Bortalag

Resultat

Domare

1/15

11:00

Moelven Kil

Kossorna

 

 

2/15

11:40

Gröna Faran

Torpedo Rudsvägen

 

 

3/15

12:20

G.A.S.

Carlstad Panthes

 

 

4/15

13:00

E.P.P.P

Wizards

 

 

5/15

13:40

Gröngölingarna

Calands

 

 

6/15

14:20

Team Psyk United

TPS

 

 

7/15

15:00

Gröngölingarna

Valmet IF

 

 

8/15

15:40

FRISK

KAUIF

 

 

9/15

16:20

Pöyry

Socker Ollon Flying Hippos

 

 

Omgång 16

Söndag 2017-03-26

 

Matchnr

Speltid

Hemmalag

Bortalag

Resultat

Domare

1/16

11:00

Torpedo Rudsvägen

E.P.p.P

 

 

2/16

11:40

Kossorna

Pöyry

 

 

3/16

12:20

Wizards

G.A.S.

 

 

4/16

13:00

Calands

Team Psyk United

 

 

5/16

13:40

P-Fjorton

Gröngölingarna

 

 

6/16

14:20

TPS

Gröna Faran

 

 

7/16

15:00

Valmet IF

FRISK

 

 

8/16

15:40

Carlstad Panthers

Socker Ollon Flying Hippos

 

 

9/16

16:20

KAUIF

Moelven Kil

 

 

Omgång 17

Söndag 2017-XX-XX

 

Matchnr

Speltid

Hemmalag

Bortalag

Resultat

Domare

1/17

11:00

G.A.S.

Torpedo Rudsvägen

 

 

2/17

11:40

FRISK

P-Fjorton

 

 

3/17

12:20

Wizards

Carlstad Panthers

 

 

4/17

13:00

Team Psyk United

Gröngölingarna

 

 

5/17

13:40

Socker Ollon Flying Hippos

Kossorna

 

 

6/17

14:20

Moelven Kil

Valmet IF

 

 

7/17

15:00

Gröna Faran

Calands

 

 

8/17

15:40

E.P.p.P

TPS

 

 

9/17

16:20

Pöyry

KAUIF

 

 

           
           

 

 

Uppdaterad: 15 OKT 2016 21:18 Skribent: Wictor Gullström
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Korpförening Karlstad - Korpen
Idrottens Hus, Box 10
65102 Karlstad

Besöksadress:
Idrottens Hus, Industrigatan 1
65221 Karlstad

Kontakt:
Tel: 0104764790
Fax: 0104764792
E-post: This is a mailto link

Se all info